Dwie twarze obornickich szczypiornistów w Poznaniu

| eoborniki.pl za MA | Sparta Oborniki - piłka ręczna

sparta

Zespół SKF KPR Sparta Oborniki przegrał wyjazdowe spotkanie z Grunwaldem Poznań 20:26. W drugiej części pokazał jednak to na co czekają jego kibice.

Szczypiorniści w minioną sobotę grali ze świeżo upieczonym pierwszoligowcem. WKS Grunwald Poznań zapewnił sobie awans już przed tygodniem wygraną nad Żagwią. Oborniczanie walczą o jak najwyższą lokatę w tabeli, ale zasłużony klub z Poznania zgarnął całą pulę. Przegrana 26 : 20 była wynikiem słabej obrony w pierwszej połowie ( 17 : 6 ).

Mecz rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy, którzy nie oddali wyniku do ostatniego gwizdka sędziów. Pierwsze akcje pokazały siłę wojskowych mimo iż na parkiecie nie było dwóch kluczowych zawodników Krzysztofa Martyńskiego i Arkadiusza Guraja. Spartanie słabo grali w obronie, dając sobie rzucać bramki z 6 metra i nie wracając się za kontrą przeciwnika. WKS szybko wypracował sobie kilku bramkową przewagę, którą po kolejnych błędach obrony systematycznie powiększał. Pierwsza połowa kończy się wynikiem 17 : 6. Po zmianie stron Sparta zupełnie zmieniła swoje oblicze. Mocno w obronie zaczęli grać Wosicki i Sztuba.

W bramce świetną zmianę dał Bartosz Rys, który momentami bronił jak w transie. Zmęczonego Patryka Sztubę na środku obrony zmienił Jan Surma, który jeszcze bardziej podkręcił tempo w obronie. W ataku dwoił się i troił Damian Wojtas, który tym razem więcej podawał niż rzucał. Było widać zespół. Gdy w 53 minucie Sparta dochodzi rywala na 4 bramki wspomniany Wojtas pudłuje w sytuacji sam na sam z bramkarzem Grunwaldu a w obronie chwilę później dostajemy wykluczenie. Ten moment braku doświadczenia wykorzystują poznaniacy, którzy dorzucają dwie bramki i na zakończenie sezonu przy Newtona wygrywają 26 : 20.

Mecz miał dwie zupełnie odmienne połowy a Spartanie przed ostatnim meczem z Zagłębiem II Lubin powinni pamiętać tylko tę drugą. Ostatni mecz przy Obrzyckiej już w najbliższą sobotę o godzinie 18.00, na który  serdecznie zapraszamy.

Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki zagrali w turnieju organizowanym przez UKS Spartakus Buk.
W Czarnogórze trwają Mistrzostwa Europy EHF U18 w piłce ręcznej. Polskie barwy reprezentuje m.in. wychowanek SKF KPR Sparta Oborniki Tobiasz Cebulski.
Młodzi adepci obornickiego szczypiorniaka nie narzekają na nudę. W wakacje ładują swoje akumulatory.
Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki poznali rywali w sezonie 2024/2025. Czeka ich podróżowanie przez prawie 7000 km.
SKF KPR Sparta Oborniki pokonała USAR Kwidzyn na zakończenie sezonu 2023/2024.