Słaby występ Sparty w Swarzędzu.

Dotkliwej porażki doznali oborniczanie w 18 kolejce II ligi mężczyzn. 34 : 20 z Liderem Swarzędz nie przynosi chwały podopiecznym Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka. Sąsiedzi zza miedzy wyprzedzili nas w tabeli.

Przed meczem trudno było wskazać faworyta. Oba zespoły dzieliły dwa punkty na korzyść Spartan. Pierwszy mecz wygrali przy Obrzyckiej gospodarze ale hali w Swarzędzu w poprzednich sezonach  nie udało się zdobyć. Stąd oczekiwaliśmy wyrównanego pojedynku z walką o zwycięstwo do ostatniego gwizdka. Nielicznie zgromadzona obornicka publiczność musiała być rozczarowana przebiegiem spotkania i wynikiem, który mówi wszystko o tym co działo się w sobotni wieczór.

Spartanie od początku oddali inicjatywę  przegrywając pojedynki z bramkarzem gospodarzy. W obronie nie potrafiliśmy przeciwstawić się rzutom z drugiej linii i pojedynkom jeden na jeden. Jedynie Sebastian Kustoń chronił Spartę przed jeszcze większymi stratami broniąc seriami w sytuacjach sam na sam. Marek Arciszewski dwukrotnie w pierwszej połowie wzywał swoich podopiecznych na przerwę, które to nie przynosiły oczekiwanych efektów. Kończymy pierwszą połowę niechlubnym  gospodarzy. Walkę podjęli Michał Eitner z Jonaszem Ratajczakiem. W bramce świetnie bronił Paweł Rybarczyk. Niestety kilku zawodników w zespole to za mało by walczyć o korzystny rezultat. Do końca meczu obraz pozostawał ten sam i Lider Swarzędz ogrywa Spartę 34 : 20. Pomeczowy komentarz wygłosił prezes SKF KPR Sparta Oborniki Przemysław Cebulski, który z trybun przyglądał się grze zespołu: ,, Jechałem do Swarzędza zobaczyć walkę o zwycięstwo. Zaangażowanie większości zawodników mocno mnie rozczarowała i dziękuję tym nielicznym, którzy podjęli walkę. Nie było widać współpracy a gra naszych zawodników była pozbawiona charakteru. Brakowało pomysłu na grę w ataku pozycyjnym, w formacji obronnej byli tylko bramkarze. Nie widziałem zespołu. Musimy się wspólnie zastanowić nad przyczynami takiego stanu i podjąć działania by mecze piłki ręcznej w wykonaniu naszego zespołu przyciągały kibiców. ‘’

Sparta: Kustoń, Rybarczyk, Kowalczak, Wosicki, Tepper, Surma, Kwiatkowski, Okpisz, Ratajczak J., Sztuba, Nowak, Garstecki, Kuliński, Eitner.

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.