Słaby występ Sparty w Swarzędzu.

Dotkliwej porażki doznali oborniczanie w 18 kolejce II ligi mężczyzn. 34 : 20 z Liderem Swarzędz nie przynosi chwały podopiecznym Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka. Sąsiedzi zza miedzy wyprzedzili nas w tabeli.

Przed meczem trudno było wskazać faworyta. Oba zespoły dzieliły dwa punkty na korzyść Spartan. Pierwszy mecz wygrali przy Obrzyckiej gospodarze ale hali w Swarzędzu w poprzednich sezonach  nie udało się zdobyć. Stąd oczekiwaliśmy wyrównanego pojedynku z walką o zwycięstwo do ostatniego gwizdka. Nielicznie zgromadzona obornicka publiczność musiała być rozczarowana przebiegiem spotkania i wynikiem, który mówi wszystko o tym co działo się w sobotni wieczór.

Spartanie od początku oddali inicjatywę  przegrywając pojedynki z bramkarzem gospodarzy. W obronie nie potrafiliśmy przeciwstawić się rzutom z drugiej linii i pojedynkom jeden na jeden. Jedynie Sebastian Kustoń chronił Spartę przed jeszcze większymi stratami broniąc seriami w sytuacjach sam na sam. Marek Arciszewski dwukrotnie w pierwszej połowie wzywał swoich podopiecznych na przerwę, które to nie przynosiły oczekiwanych efektów. Kończymy pierwszą połowę niechlubnym  gospodarzy. Walkę podjęli Michał Eitner z Jonaszem Ratajczakiem. W bramce świetnie bronił Paweł Rybarczyk. Niestety kilku zawodników w zespole to za mało by walczyć o korzystny rezultat. Do końca meczu obraz pozostawał ten sam i Lider Swarzędz ogrywa Spartę 34 : 20. Pomeczowy komentarz wygłosił prezes SKF KPR Sparta Oborniki Przemysław Cebulski, który z trybun przyglądał się grze zespołu: ,, Jechałem do Swarzędza zobaczyć walkę o zwycięstwo. Zaangażowanie większości zawodników mocno mnie rozczarowała i dziękuję tym nielicznym, którzy podjęli walkę. Nie było widać współpracy a gra naszych zawodników była pozbawiona charakteru. Brakowało pomysłu na grę w ataku pozycyjnym, w formacji obronnej byli tylko bramkarze. Nie widziałem zespołu. Musimy się wspólnie zastanowić nad przyczynami takiego stanu i podjąć działania by mecze piłki ręcznej w wykonaniu naszego zespołu przyciągały kibiców. ‘’

Sparta: Kustoń, Rybarczyk, Kowalczak, Wosicki, Tepper, Surma, Kwiatkowski, Okpisz, Ratajczak J., Sztuba, Nowak, Garstecki, Kuliński, Eitner.

Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki zagrali w turnieju organizowanym przez UKS Spartakus Buk.
W Czarnogórze trwają Mistrzostwa Europy EHF U18 w piłce ręcznej. Polskie barwy reprezentuje m.in. wychowanek SKF KPR Sparta Oborniki Tobiasz Cebulski.
Młodzi adepci obornickiego szczypiorniaka nie narzekają na nudę. W wakacje ładują swoje akumulatory.
Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki poznali rywali w sezonie 2024/2025. Czeka ich podróżowanie przez prawie 7000 km.
SKF KPR Sparta Oborniki pokonała USAR Kwidzyn na zakończenie sezonu 2023/2024.