Sparta wreszcie wygrała (film)

sparta oborniki

Aż pięciu kolejek potrzebowali szczypiorniści by odnieść pierwsze zwycięstwo w sezonie. Po nieudanym meczu w Obornikach Śląskich podopieczni Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka  chcieli za wszelką cenę  wyjść z kryzysu i zainkasować dwa punkty. Przy Obrzyckiej poległa Euco 9  Legnica 30 : 22.

Spartanie przystąpili do meczu bez kontuzjowanego Sebastiana Kustonia oraz zmagającego się  z problemami zdrowotnymi  Mateusza Golczyńskiego. Wynik otworzył najskuteczniejszy zawodnik gości Marcin Radomski. Na odpowiedź publiczność zebrana przy obrzyckiej nie czekała zbyt długo, dwie dobre akcje wykończył Maciej Włudarczak i od tego momentu na boisku przeważali gospodarze. Sygnał do walki dał na placu Jan Surma, który swoim zaangażowaniem poderwał cały zespół do pracy w obronie. Grał na pograniczu faulu czego efektem były trzy wykluczenia w pierwszej połowie spotkania. Wykonał jednak swoje zadanie dając impuls pozostałym zawodnikom do mocniejszej gry w obronie.

Sparta straciła mało bramek w meczu również dzięki wyśmienitej postawie w bramce Macieja Wiśniewskiego. Sparta w ataku pozycyjnym dobrze rozgrywa, przenosząc ciężar gry w zewnętrzne sektory boiska, gdzie skutecznością popisują się Jonasz Ratajczak i wspomniany wcześniej Maciej Włudarczak.

Pierwsza połowa kończy się przy stanie 13 : 11. Druga odsłonę znów zaczyna wspomniany wcześniej duet skrzydłowych. Rzucają trzy bramki pod rząd i oborniczanie wychodzą na 5 bramkowe prowadzenie.

Efektownym rzutem z podłoża popisał się Adrian Wosicki.  Dobrą zmianę na kole dał Dawid Tepper, walczył w obronie i pomagał rozgrywającym przy wyłączeniu z gry Jana Okpisza. Ten ostatni mimo ,,plastra’’ potrafił się urwać i w kilka minut ustalić kto w tym meczu wygra.

Swoje bramki w drugiej części dorzucili Szymon Ratajczak i Piotr Myszkowski. Od tego momentu na parkiecie zjawili się najmłodsi Spartanie; Filip Kwiatkowski i Krystian Kuliński.

Sparta zasłużenie wygrywa 30 : 22 i niech to będzie zwycięstwo na przełamanie. Kolejne spotkanie oborniczanie rozegrają z Polonią Środa Wielkopolska. Mecz przy obrzyckiej dopiero 7 listopada. Gościć będziemy Lidera Swarzędz.

Sparta: Wiśniewski, Rybarczyk, Kwiatkowski, Nowak, Myszkowski 2, Ratajczak J. 7, Włudarczak 5, Okpisz 5, Wosicki 3, Tepper 3, Garstecki, Kuliński, Ratajczak Sz. 4, Surma 1.

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.