Skip to main content

Udany początek rundy rewanżowej szczypiornistów

| eoborniki.pl za MA | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Sparta wygrala w Legnicy

W niedzielne południe szczypiorniści Sparty Oborniki rozpoczęli rundę rewanżową w II lidze mężczyzn. Przeciwnikiem podopiecznych Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka była Euco 9 Legnica. Klub z Dolnego Śląska po rundzie jesiennej zajmował ostatnie miejsce w tabeli, więc w roli faworyta wystąpili oborniczanie.

Początek meczu dobrze rozpoczeli oborniczanie. Mocna obrona i dobra dyspozycja Sebastiana Kustonia przyczyniły się do wyprowadzenia kontr, które skutecznie wykorzystywał Jonasz Ratajczak. Lewoskrzydłowy był najskuteczniejszym graczem Sparty i skończył mecz z dorobkiem 9 bramek. Pierwsza połowa była pod dyktando naszej drużyny i do szatni schodziły zespoły przy wyniku 11:16.

Po zmianie stron nastąpiło znaczne rozluźnienie w szeregach Sparty. Gospodarze natomiast zaczęli odrabiać straty. Zniwelowali je w 38. minucie. Wtedy na tablicy wyników widniał wynik 18:19. Trenerzy wzięli czas żeby uspokoić grę co poskutkowało lepszą grą w obronie i znów skutecznymi kontrami. W 52 minucie Sparta prowadzi już  10 bramkami i do końca meczu kontroluje wynik. Ostatecznie Sparta wygrywa 35:27 i zdobywa pierwsze punkty w rundzie rewanżowej.

Sparta: Kustoń, Wtorek, Narożny 3, Włudarczak Michał 1, Włudarczak Maciej 4, Ratajczak J. 9, Matuszak, Surma 3, Eitner 8, Ratajczak Sz. 2, Sztuba, Okpisz 4, Tepper, Kołodziej 1, Witaszak. 

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.

Odszedł Jerzy Kubiak - wybitna postać obornickiego sportu

Z wielkim smutkiem przekazujemy informację, że dziś w nocy w wieku 85 lat zmarł Jerzy Kubiak - informuje strona klubu SKF KPR Sparta Oborniki.

SKF KPR Sparta Oborniki nr 1 w Wielkopolsce! Czwarte miejsce w Polsce!

To nasz wspólny sukces! Tak SKF KPR Sparta Oborniki skomentowała wyniki rankingu dotyczącego szkolenia młodzieży w piłce ręcznej mężczyzn. Przy okazji klub wymienił wszystkie osoby i instytucje wspierające obornicki szczypiorniak. 

Trener Jan Okpisz: Jest kilka elementów w naszej grze, które musimy poprawić

SKF KPR Sparta Oborniki pokonała UKS Jedynka KODO Morąg. Po tym meczu usatysfakcjonowani mogą być oborniccy kibice.