Sparta pokonała OSiR Komprachcice (foto)

| eoborniki.pl za MA | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Sparta pokonala Komprachcice

W ostatniej kolejce 1 rundy Sparta Oborniki podejmowała OSIR Komprachcice. Po 10 kolejkach to zawodnicy Sparty mieli więcej punktów w ligowej tabeli. Z tego względu na podopiecznych Marka Arciszewskiego ciążył obowiązek faworyta w tym spotkaniu.

Oborniczanie zaczęli od mocnego uderzenia. Po 5 minutach gry było 4 : 0. Komprachcice zaczęli jednak  odzyskiwać pole gry i odrabiać straty.  Słabo gramy na środku w obronie, to stamtąd pada większość bramek w tej części gry. Skuteczny w pierwszej połowie  Jonasz Ratajczak wykończył kilka składnych akcji  młodych rozgrywających i pierwszą  połowę kończymy przy wyniku    16 : 13.

Druga odsłona nie zmienia obrazu meczu, rywale grają ze sobą bramka za bramkę. Dobrą partię rozgrywa Michał Eitner. Jego udane interwencje w obronie dają spokojne prowadzenie. Nawet częsta gra w osłabieniu nie jest wstanie zagrozić gospodarzom w zdobyciu dwóch punktów. Sparta wygrywa ostatecznie 28:23.

W ligowej tabeli z dorobkiem 9 punktów oborniczanie zajmują 7. lokatę.

Sparta: Kustoń, Rybarczyk, Wtorek, Narożny 4, Włudarczak Michał, Włudarczak Maciej 1, Matuszak, Golczyński, Ratajczak J. 8, Ratajczak Sz. 4, Kołodziej, Okpisz 2, Tepper 1, Eitner 5, Witaszak 1.

Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki zagrali w turnieju organizowanym przez UKS Spartakus Buk.
W Czarnogórze trwają Mistrzostwa Europy EHF U18 w piłce ręcznej. Polskie barwy reprezentuje m.in. wychowanek SKF KPR Sparta Oborniki Tobiasz Cebulski.
Młodzi adepci obornickiego szczypiorniaka nie narzekają na nudę. W wakacje ładują swoje akumulatory.
Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki poznali rywali w sezonie 2024/2025. Czeka ich podróżowanie przez prawie 7000 km.
SKF KPR Sparta Oborniki pokonała USAR Kwidzyn na zakończenie sezonu 2023/2024.