Sparta wreszcie zwycięska (film)

sparta oborniki

Do siódmej kolejki musieli czekać kibice II ligowej Sparty Oborniki na pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. W hali OCS zespół Marka Arciszewskiego i Tomasza Witaszaka podejmował AZS Politechnikę Wrocławską.

Od początku meczu prowadziła Sparta kierowana przez Szymona Ratajczaka. Młody szczypiornista potwierdził dobrą dyspozycję ostatnich tygodni. Pierwsze 10 minut na parkiecie to całkowita dominacja oborniczan, szczelna defensywa oraz świetna dyspozycja Pawła Rybarczyka pozwoliła odskoczyć rywalom na kilka trafień. Za łatwo chyba szło bo spartanie zaczęli popełniać proste błędy przy rzutach w sytuacjach stuprocentowych, do tego nie zebraliśmy w obronie kilku piłek odbitych od Rybarczyka. Zrobiło się nerwowo i do przerwy schodzimy przy stanie 16 : 14. Po zmianie stron, poprawiliśmy skuteczność i zaczęliśmy zbierać piłki w obronie.

cała galeria z meczu ->

{phocagallery view=category|categoryid=228|limitstart=0|limitcount=8}

Dobrze dysponowani  Ratajczak, Eitner i Golczyński punktowali rywala. Skutecznymi akcjami popisał się również  wracający do gry po kontuzji Jan Okpisz. Gdyby nie kilka piłek, które oddaliśmy rywalom po prostych błędach technicznych wynik mógł być okazalszy. Kończymy przy stanie 32 : 26 i inkasujemy pierwszy komplet punktów w sezonie.

Sparta: Rybarczyk, Kustoń, Wtorek, Narożny 7, Włudarczak Michał, Matuszak, Golczyński 5, Surma, Ratajczak J. 2, Włudarczak Maciej 3, Kołodziej, Tepper, Okpisz 2, Sztuba, Eitner 4, Ratajczak Sz. 9.

wywiad z M.Arciszewskim przeprowdzony zaraz po zakończeniu meczu:

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.