Szczypiornistki Sparty wygrały kolejne spotkanie

| eoborniki.pl za Sparta Oborniki | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Spartanki jak i Słupia walczą o uniknięcie degradacjiW sobotę 1 marca kolejną wygraną odniosły w rundzie rewanżowej szczypiornistki SKF KPR Sparta Oborniki. Po zaciętej końcówce pokonały Jutrzenkę Płock 28:27.

Sytuacja w dole tabeli I ligi piłki ręcznej jest trudna. Kilka zespołów musi bezwzględnie walczyć o punkty, aby zapewnić sobie pozostanie na tym szczeblu rozgrywek w przyszłym sezonie. W takiej jest m.in. drużyna Tomasza Konitza.

Pierwsza połowa to przewaga płocczanek. Wynik 11:14 w pełni odzwierciedlał to, co działo się w pierwszych 30 minutach w hali przy Obrzyckiej 88. Sytuacja odmieniła się w drugej części. To gospodynie zaczęły łapać wiatr w żagle i odrobiły straty. Dobra gra zapewniła oborniczankom trzeci komplet punktów w rundzie rewanżowej dzięki wygranej 28:27.

"W pierwszej połowie nie mogliśmy złapać właściwego rytmu gry ,zbyt wcześnie decydowaliśmy się na kończenie rozgrywania piłki nie przygotowanym rzutem. To spowodowało chaos w grze i pewną nerwowość. Na szczęście z minuty na minutę grało nam się coraz lepiej i odrobiliśmy szybko straty z pierwszej połowy a wypracowana przewagę 2 bramkową dowieźliśmy do końca.Wszystkie dziewczyny zagrały z charakterem a na wyróżnienie zasłużyła Urszula Filoda zdobywczyni 10 bramek" - podsumowuje trener Konitz.

Przed spartankami teraz seria ciężkich spotkań wyjazdowych. Dobry początek roku 2014r. powinien pozytywnie wpłynąć na zawodniczki Tomasza Konitza.

Bramki zdobywały - Filoda 10, Nowak 6 , Cieśla 3 , Gładecka 3, Walkowiak 2 ,Wasiak 2, Niedzielska 2

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.