Sparta Oborniki w finale Mistrzostw Polski!

| eoborniki.pl za M. Arciszewski | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Niesamowity weekend spędzili wszyscy na hali OCS przy ul. Obrzyckiej. Juniorzy SKF Sparta Oborniki awansowali do Finału Mistrzostw Polski Juniorów.

Piątkowy wieczór 21 lutego 2014r. to pojedynek z ASPR Zawadzkie. Cały mecz bramka za bramkę. Zawadzkie w 55 minucie ,,odjeżdża’’ na 4 bramki. Trener gospodarzy Marek Arciszewski reafuje bewzglednie i bierze czas. Po minucie rozmowy zawodnicy wychodzą na krycie indywidualne. Na parkiecie dzieją się niemożliwe rzeczy. Gospodarze odrabiają straty i remisują szczęśliwie uzyskując w ten sposób jeden punkt. W pierwszym meczu Zamość wysoko ulega Końskim.

Sobotni wieczór to koncertowa gra obrońcy SKFu Patryka Sztuby. Wszystkie elementy gry ustalone przez sztab szkoleniowy przynoszą skutek. Niestety ubytek sił powoduje, że zaczynamy nieznacznie przegrywać z rywalem. 2 minuty do końca i 2 bramki w plecy. Publiczność przeżywała traumę, ale gospodarze znów wyprawiają cuda. Oborniczanie remisują w bardzo ważnym meczu. W meczu Zawadzkie – Zamość pewna wygrana tych pierwszych.

Sytuacja przed niedzielnymi grami była prosta. Wszyscy muszą grać o zwycięstwo żeby zapewnić sobie awans. Pierwszy mecz Zawadzkie po dobrej grze wygrywa z Końskimi. Drugi mecz Sparta także musiała wygrać. Pełne trybuny na to czekają, a wręcz są tego żądne. Sparta gra słabo, ale w tym meczu liyczły się tylko punkty.Wygrana 35 : 30 dała upragniony awans do Finału Mistrzostw Polski Juniorów 2014. Po horrorach w piątek i sobotę niedzielna euforia była w pełni zasłużona.

A co po turnieju miał do powiedzenia trener Marek Arciszewski? Gratuluję zawodnikom stworzenia takiej atmosfery na boisku. Dwa remisy i wyjście dalej zdarza się niezwykle rzadko. Jestem oczarowany postawą moich podopiecznych. Wiem jednak, że potrafią grać o wiele lepiej. Przekonają się o tym zespoły w finale bo tutaj zjadła nas ogromna presja. Podnieśliśmy ją i uważam Spartę za czarnego konia w finale.

Sparta – Zawadzkie  30 : 30

Rybarczyk, Kustoń, Narożny 4, Myszkowski 4, Ratajczak Sz., Surma 5, Klopsteg 10, Tepper, Okpisz, Sztuba 1, Eitner 4.

MVP meczu Hubert Narożny.

Sparta – Końskie: 22 : 22.

Rybarczyk, Kustoń, Narożny 4, Myszkowski 1, Eitner 4, Ratajczak Sz. 2, Surma, Ratajczak J. 2, Klopsteg 8 Tepper, Okpisz, Sztuba 1.

MVP meczu Paweł Rybarczyk.

Sparta – Zamość : 35 : 30.

Rybarczyk, Kustoń, Narożny, Myszkowski, Klopsteg, Okpisz, Tepper, Sztuba, Eitner, Ratajczak Sz., Ratajczak J., Surma.

MVP meczu Patryk Sztuba.

Klasyfikacja końcowa:

1. ASPR Zawadzkie
  2. SKF KPR Sparta Oborniki
  3. KSSPR Końskie
  4. Padwa Zamość.

Najlepszy bramkarz turnieju Piotr Puszkar, Najlepszy zawodnik Artur Klopsteg, najlepszy strzelec Denis Hertel.

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.