Wysoka porażka szczypiornistów Sparty

| eoborniki.pl za M. Arciszewski | Sparta Oborniki - piłka ręczna

SKF KPR Sparta Oborniki przegrała wysoko w Dzierżonowie z Żagwią 27:15(17:5). Oprócz porażki podpieczni Marka Arciszewskiego wracali z Dolnego Śląska z bagażem kontuzji.

Niestety zawodnicy i trenerzy Sparty nie będą miło wspominać  wieczoru „Andrzejkowego” 30.11.2013r. w Dzierżoniowie. Tamtejszy zespół okazał się zbyt mocny na trapioną kontuzjami Spartę.

Pierwsze minuty spotkania nie wskazywały na taki rozmiar porażki. Obrona funkcjonowała tak jak powinna. Zawodnicy Żagwi z trudem zdobywali kolejne bramki. W ataku spartanie radzili sobie nieco gorzej lecz wykorzystywali błędy rywali i trafiali do bramki przeciwnika. Przeciwnikowi udało się jdnak wypracować dwu bramkowe prowadzenie. W 15-tej minucie spotkania Łukasz Cieśla po udanym rzucie z drugiej linii upadł pechowo na stopę przeciwnika i podkręcił staw skokowy. Z boiska zszedł przy pomocy kolegów i od tego momentu w grę oborniczan wkradł się spory niepokój i nerwowość. Gospodarze zdobyli kolejno 10 bramek. Sparta w tym okresie nie potrafiła znaleźć sposobu na sforsowanie obrony rywala. Oddawane rzuty z nieprzygotowanych pozycji przeciwnik wykorzystywał i karcił skutecznymi kontratakami. Do przerwy wynik na tablicy świetlnej w hali im. Jerzego Klempela wyświetlała 17:5 dla Żagwi!

Druga odsłona meczu to zmiana ustawienia formacji obronnej Sparty. Udalo się wyłączyć doświadczonego leworęcznego Grzegorza Dziewica i zdecydowanie poprawić jakość gry w ataku pozycyjnym. Na parkiet wrócił popularny „Kisza” i mimo sporego bólu starał się wesprzeć kolegów. Natomiast do dalszej walki nie mógł przystąpić Szymon Ratajczak, który po urazie odniesionym w pierwszej części meczu nie był w stanie kontynuować gry. Na rozegraniu musiał zagrać Jonasz Ratajczak lecz osłabieni oraz słabiej dysponowani tego dnia oborniczanie nie byli w stanie odmienić losów tego spotkania i druga połowa zakończyła się remisem. Mecz zakończył się jednak wynikiem 27:15.

Przebieg meczu daje sporo do myślenia. To spotkanie jednak będzie materiałem do przeanalizowania przed kolejnym meczem z UKS Lider Swarzędz. Beniaminek radzi sobie bardzo dobrze i nie podda się przed pierwszym gwizdkiem.

Sparta zagrała w składzie: S. Kustoń, P. Rybarczyk, A. Pachulicz 2, Michał Włudarczak, Maciej Włudarczak 2, B. Kwiatkowski 2, S. Ratajczak 1, J. Ratajczak 4, M. Kołodziej, Ł. Cieśla 4, D. Tepper, K. Haraj, P. Sztuba.

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Drużyna Joanny Jarysz i Przemysława Cebulskiego awansowała do 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych!

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

Obornicka czwórka organizuje nabór do klas sportowych o profilu piłka ręczna.

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.