Przegrana szczypiornistek z akademiczkami

| Łukasz | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Warszawskie akademiczki wzięły rewanż za dwie porażki z ubiegłego sezonu z zespołem Sparty Oborniki. W sobotnie popołudnie wygrały w hali przy Obrzyckiej 26:27.

Gospodynie zdawały sobie sprawę, że warszawski zespół prezentuje się lepiej niż w poprzednich rozgrywkach. Nie liczyły na łatwą przeprawę. Pierwsza połowa to przez długi czas minimalne prowadzenie gospodyń. Te ewentualnie zmieniało się w remis, aby po chwili ponownie prowadziły spartanki. Warszawianki wyszyły na pierwsze prowadzenie dopiero w 20 minucie, aby po chwili ponownie przegrywać. Niestety ostatnie 3 minuty pierwszej części to seria bramek akademiczek i ich prowadzenie po 30 minutach 13:10.

Po zmianie stron boiska natychmiast do ataku przystąpiły gospodynie. Po 5 minutach był już remis (14:14), a po następnej akcji prowadzenie. Od tego czasu na tablicy co chwilę widniał remis. W 47 minucie gospodynie nie wykorzystały rzutu karnego i AZS objął dwubramkowe prowadzenie. Nie utrzymało się ono długo, bo w 52 minucie zanotowno kolejny remis. Upływający czas i narastające zmęczenie wśród gospodyń nie napawało optymizmem, bowiem przekładało się na skuteczność.

W 56 minucie AZS objął kolejne prowadzenie, którego już nie oddał do końca meczu. Gospodynie zdobyły jeszcze na 5 sekund przed końcową syreną kontaktową bramkę a rywalki otrzymały 2 kary minutowe. Niestety było to za mało czasu, aby odebrać warszawiankom piłkę i wyrównać stan meczu.

Ostatecznie po emocjonującym spotkaniu SKF KPR Sparta Oborniki przegrywa z AZS AWF Warszawa 26:27.

Bramki dla Sparty zdobyły: Walkowiak 6, Nowak 8, Cieśla 4, Niedzielska 1, Wasiak 2, Gładecka 5. Dla AZS najwięcej Korniluk (9) oraz Lewandowska (8).

Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki zagrali w turnieju organizowanym przez UKS Spartakus Buk.
W Czarnogórze trwają Mistrzostwa Europy EHF U18 w piłce ręcznej. Polskie barwy reprezentuje m.in. wychowanek SKF KPR Sparta Oborniki Tobiasz Cebulski.
Młodzi adepci obornickiego szczypiorniaka nie narzekają na nudę. W wakacje ładują swoje akumulatory.
Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki poznali rywali w sezonie 2024/2025. Czeka ich podróżowanie przez prawie 7000 km.
SKF KPR Sparta Oborniki pokonała USAR Kwidzyn na zakończenie sezonu 2023/2024.