Szczypiornistki wygrały i są wiceliderkami

| eoborniki.pl za skf kpr sparta | Sparta Oborniki - piłka ręczna

W minioną sobotę szczypiornistki SKF KPR Sparta Oborniki zainaugurowały rozgrywki w I lidze. Na początek zmierzyły się z zespołem SMS Płock.

Nic nie zapowiadało tak wysokiego zwycięstwa . Pierwsza połowa  była bardzo wyrównana i to rywalki z Płocka schodziły do szatni z dwu punktowa przewagą prowadząc 15 - 13.

Obawiałem się dzisiejszego występu , ponieważ praktycznie nie rozegraliśmy żadnego  sparingu przed tym meczem.B rak ogrania był zauważalny w tej części gry. Popełnialiśmy proste błędy i brakowało nam właściwego tempa gry. Źle graliśmy również w obronie- podsumował pierwszą polowe trener Konitz.

Druga połowa to diametralnie inna gra i zdecydowane powiększanie przewagi punktowej . Najlepsze zawodniczki tego dnia Justyna Cieśla /9 bramek / i Sandra Niedzielska /8 bramek/ co chwilę skutecznie kończyły akcje wypracowane przez cały zespół. Poprawiliśmy przede wszystkim grę w obronie i zwiększyliśmy tempo gry w ataku pozycyjnym . To przyniosło wymierne efekty i pozwoliło spokojniej prowadzić grę do samego końca . Mam nadzieję, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej - podsumował  zawody Konitz.

SKF KPR Sparta Oborniki - SMS Płock 36:23 (13:15)

Sparta: Walkowiak 3, Filoda 3, Niedzielska 8, Wasiak 3, Cieśla 9, Gładecka 3, Kochańska, Polanowska 1, Nowak 6, Niezgodzka, Zwolińska, Kaszkowiak, Durka

W kolejnym swoim spotkaniu oborniczanki zmierzą się w odległym Lublinie z akademiczkami.

Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki zagrali w turnieju organizowanym przez UKS Spartakus Buk.
W Czarnogórze trwają Mistrzostwa Europy EHF U18 w piłce ręcznej. Polskie barwy reprezentuje m.in. wychowanek SKF KPR Sparta Oborniki Tobiasz Cebulski.
Młodzi adepci obornickiego szczypiorniaka nie narzekają na nudę. W wakacje ładują swoje akumulatory.
Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki poznali rywali w sezonie 2024/2025. Czeka ich podróżowanie przez prawie 7000 km.
SKF KPR Sparta Oborniki pokonała USAR Kwidzyn na zakończenie sezonu 2023/2024.