Komplet zwycięstw szczypiornistów Sparty!

| Łukasz | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Niezwykle udany weekend zaliczyli piłkarze ręczni Sparty Oborniki. Seniorskie zespoły wygrały swoje mecze ligowe, a ze Szczecina z tarczą wracają juniorzy młodsi, którzy awansowali do 1/2 Mistrzostw Polski.

Seniorki w kwietniu czeka seria wyjazdowych meczy. Pierwszy z nich rozegrały już w sobotę w Płocku. Ich rywalkami była drużyna Jutrzenki. Jak informuje strona internetowa obornickiego klubu długa przerwa między meczami nie wpływa korzystnie na formę zespołu. Najważniejsze jednak były 2 punkty, które Sparta przywiozła znad Wisły po wygranej 18:15(8:6).

Skład zespołu Sparty: Celka 5, Filoda 4, Cieśla 4, Gładecka 2, Wasiak 1, Niedzielska 1, Nowak 1, Polanowska, Walkowiak, Linkowska, Borkowska.

Nie chcieli być gorszymi seniorzy, którzy podejmowali zespół rezerw lubińskiego Zagłębia. "Miedziowi" nie byli jednak skłonni łatwo oddać punktów. Do 15 minuty niewielką przewagę mieli właśnie goście. Na pierwsze prowadzenie Sparta wyszła dopiero w 16 minucie. Jak się okazało z biegiem czasu, nie oddała go już do końca meczu. Pierwsza odsłona zakończyła się wyraźnym prowadzeniem 16:10, a najskuteczniejszymi byli: Błażej Kwiatkowski i Bartosz Jankiewicz (po 5 bramek).

Po zmianie stron Zagłębie starało się odrobić straty. W 49 minucie udało mu się zbliżyć dwukrotnie na odległość jednej bramki (21:20, 22:21), ale gospodarze nie pozwolili na nic więcej. Ostatnie minuty to już pewniejsza gra Sparty i zdobyte 2 punkty po wygranej 27:23.

Sparta wystąpiła w składzie: Sebastian Kustoń, Jonasz Ratajczak 2, Dawid Tepper 1, Michał Włudarczak, Artur Klopsteg, Piotr Myszkowski 1, Jan Okpisz 4, Maciej Włudarczak 4, Błażej Kwiatkowski 8, Mariusz Peda, Miłosz Kołodziej, Błażej Nowacki, Maciej Wtorek, Łukasz Cieśla 1, Bartosz Jankiewicz 6.

W Szczecinie rozgrywany był w ten weekend jeden z ćwierćfinałów Mistrzostw Polski juniorów młodszych. Wystąpili w nim podopieczni Marka Arciszewskiego. Młodzi spartanie wysoko pokonali swoich rywali i pewnie awansowali do 1/2 Mistrzostw. W piątek wygrali z UKS Ujście 27:18, dzień później zdeklasowali Kar-do Spójnię Gdynię 36:22, a dziś wysoko pokonali gospodarza - Kusego Szczecin 32:23.

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.