Ważna wygrana szczypiornistek Sparty

| Łukasz | Sparta Oborniki - piłka ręczna

W sobotnie popołudnie 02.03.2013r. w Hali OCS przy ul. Obrzyckiej w Obornikach szczypiornistki Sparty pokonały 29:25 Słupię Słupsk.

Obie drużyny doskonale się znają, gdyż od kilku lat rywalizują ze sobą. Nie może więc dziwić, że i tym razem rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana. Początek meczu to bramka za bramkę. W 14 minucie Słupia wypracowała sobie 2-bramkową przewagę, która utrzymywała się przez 10 minut. Wówczas dobra gra w obronie oraz skuteczność w ataku pozwoliła Sparcie odrobić stratę, a po chwili objąć prowadzenie różnicą 3 bramek. Na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 13:11 dla oborniczanek.

Po zmianie stron Słupia starała się odrobić stratę, ale szło jej to niełatwo. Dopięła jednak swego w 40 minucie. Gospodynie niestety po chwili przegrywały już 2 bramkami (18:20, 19:21). Wzięty czas przez trenera Tomasza Konitza zmotywował drużynę. W 48 minucie oborniczanki wyrównały, a po chwili objęły prowadzenie 22:21. Od tego momentu zarysowała się przewaga Sparty, która utrzymała się do końca meczu. Ostatecznie Sparta pokonała Słupię Słupsk 29:25.

Sparta: Małgorzata Kochańska, Magdalena Borkowska, Justyna Cieśla 8, Adriana Celka 5, Sandra Niedzielska 4, Urszula Filoda 3, Agata Wasiak 3, Joanna Gładecka 3, Dominika Walkowiak 2, Marzena Polanowska 1

Słupia: Karolina Wałcerz, Anna Ilska 3, Karolina Rolbiecka 3, Natalia Borowska 1, Katarzyna Cieśla 3, Agnieszka Łazańska 6, Małgorzata Trawczyńska 5, Aleksandra Olejarczyk 4, Kamila Kaczanowska, Małgorzata Bogacka

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego meczu do naszej Galerii.

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Drużyna Joanny Jarysz i Przemysława Cebulskiego awansowała do 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych!

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

Obornicka czwórka organizuje nabór do klas sportowych o profilu piłka ręczna.

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.