Przejdź do głównej treści

W sobotę derby regionu w piłce ręcznej! (audio)

| Łukasz | Sparta Oborniki - piłka ręczna

W sobotę derby regionu w piłce ręcznej! W sali sportowej przy Gimnazjum nr 54 w Poznaniu w sobotnie popołudnie rozegrane zostaną derby regionu poznańskiego w piłce ręcznej mężczyzn. Mecz pomiędzy gospodarzami, czyli MKS Poznań, a drużyną SKF KPR Sparta Oborniki zapowiada się niezwykle emocjonująco.

W poprzedni weekend obie drużyny dopisały sobie kolejne punkty do ligowego dorobku. Poznaniacy pokonali w Wągrowcu rezerwy Nielby 34:29. Tylko dzięki ambitnej postawie gospodarzy w końcówce wynik meczu może sugerować w miarę wyrównaną walkę. Natomiast oborniczanie choć przez cały mecz grali nie w pełni skoncentrowani to pewnie pokonali młody zespół z Brzegu 26:20. Zespół grał w składzie: Wtorek, Kustoń, Peda –Jankiewicz 7, Kwiatkowski 6,  Cieśla 4, Okpisz 3, Włudarczak Maciej 3, Nowacki 1, Klopsteg 1, Kołodziej 1, Włudarczak Michał 1, Haraj, Tepper, Ratajczak.

Derby pomiędzy Poznaniem i Obornikami zawsze rządziły się swoimi prawami. Nie dziwi więc, że poznaniacy pomimo wyraźnego prowadzenia w tabeli II ligi, nie lekceważą naszej drużyny o czym świadczyć może choćby wypowiedź zawodnika MKS-u znajdująca się na stronie internetowej tego klubu: "Sparta Oborniki to drużyna doświadczona, ale posiada w swojej drużynie kilku młodych zawodników. Grają bardzo twardo w obronie, a na dodatek między słupkami stoi znany nam Mariusz Peda, który jeszcze w zeszłym sezonie bronił barw MKS-u Poznań. Czyni to z nich naprawdę groźnych przeciwników, których nie możemy lekceważyć. Uważam, że o naszym sukcesie zadecyduje dobra gra w obronie i skuteczny atak oraz to, że będziemy grać mecz przed własną publicznością, przez co wyjdziemy bardziej zmotywowani - mówi bramkarz Bartosz Badowski."

Podczas jednego z treningów oborniczan poprosiliśmy Mariusza Pedę o kilka słów komentarza przed tym ważnym meczem, który rozegranie zostanie w sobotę 16.02.2013r. o godz. 18:00 w sali przy ul. Newtona.

   
  Mariusza Peda - bramkarz SKF KPR Sparta Oborniki  
  {audio}2013-01/mariusz peda zap mks.mp3{/audio}  
SKF KPR Sparta Oborniki zagra dziś z drużyną Iskry Kielce. Stawką spotkania jest Final Four!
Po dwóch dniach rywalizacji w 1/4 Finału Mistrzostw Polski Juniorów wszystkie zespoły mają po 3 punkty. O awansie do Final4 zdecyduje niedziela 22.02.2026 r. Sprawdzamy harmonogram spotkań w Obornikach.
Juniorzy SKF KPR Sparta Oborniki rozpoczęli turniej 1/4 finału od efektownego zwycięstwa z Port Service Wybrzeże Gdańsk. Przed nimi kolejne wyzwanie – w sobotę, 21.02.2026 r. o godz. 18:00 zmierzą się z Siódemką Miedź Legnica.
SKF KPR Sparta Oborniki rozpoczęła 1/4 Finału Mistrzostw Polski Juniorów od efektownego zwycięstwa. Dziś, 21.02.2026 r., przed zespołem kolejne wyzwanie. Stawką może być awans do turnieju półfinałowego.
Juniorzy SKF KPR Sparta Oborniki zagrają w weekend o awans do strefy medalowej Mistrzostw Polski. Rywale są niezwykle wymagający!
Juniorzy SKF KPR Sparta Oborniki zagrają o strefę medalową w hali przy Obrzyckiej 88. Znamy już przeciwników obornickiego zespołu.
Juniorzy Sparty wygrali z Czarnymi Olecko 46:42. Dzięki temu zapewnili sobie awans do 1/4 Finału Mistrzostw Polski, a dodatkowo będą gospodarzem decydującego o awansie do strefy medalowej turnieju.