Sparta zwycięsko rozpoczęła rundę rewanżową

| Łukasz | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Od wygranej w meczu wyjazdowym rozpoczęli rundę rewanżową szczypiorniści SKF Sparty Oborniki. W niedzielnym meczu pokonali w Oleśnicy tamtejszą Pogoń 28:26(17:10).

Dzięki agresywnej grze od pierwszych minut gościom udało się szybko wypracować kilku bramkową przewagę. Skuteczna gra w ataku oraz w defensywie pozwoliły schodzić Sparcie na przerwę z przewagą 7 bramek.

Po przerwie obraz gry uległ zmianie, ale oborniczanie utrzymywali przez długi czas bezpieczną przewagę. Pogoń przeszła na system 4+2. W 54 minucie notowano jeszcze 5 bramek przewagi gości. Coraz częstsze kary minutowe, do tego czerwone kartki dla Łukasza Cieśli i Macieja Włudarczaka spowodowały, że drużyna przeżywała ciężkie chwile. Do gry wkradała się nerwowość i chaos. Na szczęście udało się zdobyć cenne 2 punkty.

Oto co po meczu powiedział trener Sparty Michał Pietrzak: "Cieszę się niezmiernie, że udało nam się podtrzymać serię zwycięstw. To było już nasza piąta wygrana z rzędu. Obawialiśmy się tego spotkania, ponieważ jesienią tylko zremisowaliśmy z Pogonią. W zespole panuje świetna atmosfera i wszyscy się cieszą, że fatalny początek sezonu jest już dawno za nami. To była ważna wygrana na otwarcie rundy rewanżowej i oby tak było do jej końca." Na koniec jeszcze dodał: "Dziś drużynie przydało się doświadczenie Mariusza Pedy. Nie zawiedli mnie kolejny raz juniorzy i cieszę się z ich postępów w grze. Będziemy mieć z nich dużo pożytku".

W najbliższy weekend oborniczanie ponownie grają na wyjeździe. Tym razem w Komprachcicach. Ich koleżanki mają jeszcze wolny ten weekend.

Pogoń Oleśnica - SKF Sparta Oborniki 26:28(10:17)

Najwięcej bramek dla oborniczan rzucili: B. Jankiewicz 7, B. Kwiatkowski 6, B. Nowacki 5

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.