Szczypiorniści z drugą wygraną w sezonie!

| Łukasz | Sparta Oborniki - piłka ręczna
Krzysztof Szorcz (9) był najskuteczniejszym zawodnikiem SKF KPR Sparta Oborniki - fot. ilustracyjne (SKF KPR Sparta Oborniki)

SKF KPR Sparta Oborniki pokonała na wyjeździe SPR Wybrzeże I Gdańsk. To druga wygrana tej drużyny w obecnym sezonie.

Sparta rozpoczęła rozgrywki od wyjazdu do Olsztyna. Tamtejsza Energa była faworytem pojedynku. Oborniczanie postawili się gospodarzom i przez wiele minut spotkania prowadzili. Niestety w końcówce zabrakło sił. Do tego kilka bardzo dyskusyjnych decyzji podjęli sędziowie. Ostatecznie SKF KPR przegrał spotkanie jedną bramką.

Przed tygodniem Sparta zainaugurowała sezon przez własną publicznością. W pojedynku z KS Szczypiorniak pokazali, że postawa w pierwszej kolejce nie była przypadkowa. Pewna wygrana z drużyną z Olsztyna poprawiła nastroje po wyjazdowym spotkaniu.

W trzeciej kolejce Sparta wybrała się do Trójmiasta. Rywalem była drużyna SPR Wybrzeża I Gdańsk. Celne rzucanie w tym pojedynku rozpoczął Jan Czaprański, który pokonał bramkarza rywali łącznie 6 razy. Pierwsze minuty były wyrównane. Gospodarze prowadzili w tym okresie 4:2 i 5:3, ale Sparta odrobiła szybko straty. Po kolejnych akcjach objęła prowadzenie 5:8. ale tym razem to Wybrzeże odrobiło straty. W 11 minucie odnotowano tego wieczoru ostatni remis (8:8). Od tego momentu do przerwy rosła systematycznie przewaga Sparty. Ostatecznie zespoły schodziły do szatni przy stanie 14:23.

Po zmianie stron goście kontynuowali swoją dobrą grę. W 46 minucie przewaga wynosiła już 13 bramek. Podobnie było 5 minut później (22:35, 24:37). Ostatecznie Sparta wygrała to spotkanie 40:33.

SKF KPR Sparta Oborniki: Sebastian Kustoń, Vladyslav Lohunov 3, Krzysztof Szorcz 8, Rafał Szmania 1, Bartosz Sołtysiak, Jan Okpisz 3, Mateusz Napierała 6, Dawid Tepper 2, Filip Kwiatkowski 2, Jan Czaprański 6, Konrad Włodarczyk, Michał Mantaj 1, Stanisław Woźniak 1, Szymon Ratajczak 6.

Od wygranych rozpoczęły nowy sezon drużyny młodzików i juniorów młodszych SKF KPR Sparta Oborniki.
Do klubu SKF KPR Sparta Oborniki wpłynęły informacje o powołaniu kilku zawodników na zgrupowania kadry narodowej i wielkopolskiej.
Marek Arciszewski zwraca uwagę na brak wystarczającej liczby godzin na zajęcia szczypiornistów na pełnowymiarowym boisku. Nowa hala rozwiązałaby problem nie tylko klubów piłki ręcznej.
Dwa dni w tygodniu odbywają się zajęcia Akademii Spartan. SKF KPR Sparta Oborniki zaprasza dzieci z klas 0-3!
SKF KPR Sparta Oborniki to kilkadziesiąt lat tradycji. Jak sobie radzić w ciągle zmieniającym się otoczeniu? Zdradza to prezes Arkadiusz Czaprański.
Seniorzy SKF KPR Sparta Oborniki zagrali w turnieju organizowanym przez UKS Spartakus Buk.
W Czarnogórze trwają Mistrzostwa Europy EHF U18 w piłce ręcznej. Polskie barwy reprezentuje m.in. wychowanek SKF KPR Sparta Oborniki Tobiasz Cebulski.