Skip to main content


Odszedł Jerzy Kubiak - wybitna postać obornickiego sportu

| SKF KPR Sparta Oborniki | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Z wielkim smutkiem przekazujemy informację, że dziś w nocy w wieku 85 lat zmarł Jerzy Kubiak - informuje strona klubu SKF KPR Sparta Oborniki.

Trener 75-lecia Ziemi Obornickiej, nauczyciel, wychowawca, nestor obornickiego szczypiorniaka, który swoje życie związał i całkowicie poświęcił młodym chłopakom, którzy w naszym mieście chcieli uprawiać piłkę ręczną.
Wychowawca wielu pokoleń piłkarzy ręcznych w tym dwóch reprezentantów Polski - Zdzisław Ratajczak, Piotr Konitz. Trener piłki ręcznej I klasy. W latach 1960 - 1989 trener piłkarzy ręcznych obornickiej Sparty. Przez kilka kadencji członek Zarządu WZPR, zasłużony działacz kultury fizycznej. Uhonorowany licznymi odznaczeniami i wyróżnieniami, w tym Złotą i Diamentową Odznaką ZPRP, Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Zasłużony dla Ziemi Obornickiej.
Tadeusz Ratajczak mówił o Jerzym Kubiaku „Nasz Pan” i te dwa słowa, zawsze wypowiadane z szacunkiem najlepiej oddawały jak ważną osobą dla naszego środowiska był Pan Jerzy. 

Źródło: SKF KPR Sparta Oborniki

SKF KPR Sparta Oborniki pokonała USAR Kwidzyn na zakończenie sezonu 2023/2024.
Drużyna Joanny Jarysz i Przemysława Cebulskiego awansowała do 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych!
Obornicka czwórka organizuje nabór do klas sportowych o profilu piłka ręczna. 
Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.
Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.
SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.
Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.