Skip to main content

Odszedł Jerzy Kubiak - wybitna postać obornickiego sportu

| SKF KPR Sparta Oborniki | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Z wielkim smutkiem przekazujemy informację, że dziś w nocy w wieku 85 lat zmarł Jerzy Kubiak - informuje strona klubu SKF KPR Sparta Oborniki.

Trener 75-lecia Ziemi Obornickiej, nauczyciel, wychowawca, nestor obornickiego szczypiorniaka, który swoje życie związał i całkowicie poświęcił młodym chłopakom, którzy w naszym mieście chcieli uprawiać piłkę ręczną.
Wychowawca wielu pokoleń piłkarzy ręcznych w tym dwóch reprezentantów Polski - Zdzisław Ratajczak, Piotr Konitz. Trener piłki ręcznej I klasy. W latach 1960 - 1989 trener piłkarzy ręcznych obornickiej Sparty. Przez kilka kadencji członek Zarządu WZPR, zasłużony działacz kultury fizycznej. Uhonorowany licznymi odznaczeniami i wyróżnieniami, w tym Złotą i Diamentową Odznaką ZPRP, Złotym Krzyżem Zasługi, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Medalem Zasłużony dla Ziemi Obornickiej.
Tadeusz Ratajczak mówił o Jerzym Kubiaku „Nasz Pan” i te dwa słowa, zawsze wypowiadane z szacunkiem najlepiej oddawały jak ważną osobą dla naszego środowiska był Pan Jerzy. 

Źródło: SKF KPR Sparta Oborniki

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.

SKF KPR Sparta Oborniki nr 1 w Wielkopolsce! Czwarte miejsce w Polsce!

To nasz wspólny sukces! Tak SKF KPR Sparta Oborniki skomentowała wyniki rankingu dotyczącego szkolenia młodzieży w piłce ręcznej mężczyzn. Przy okazji klub wymienił wszystkie osoby i instytucje wspierające obornicki szczypiorniak. 

Trener Jan Okpisz: Jest kilka elementów w naszej grze, które musimy poprawić

SKF KPR Sparta Oborniki pokonała UKS Jedynka KODO Morąg. Po tym meczu usatysfakcjonowani mogą być oborniccy kibice.

Wygrana Gladiatora na początek sezonu

Akademia Piłki Ręcznej Gladiator pokonała w pierwszym spotkaniu sezonu 2023/2024 drużynę SPR Kępno.