Szczypiorniści Sparty ze zmiennym szczęściem

| Łukasz | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Ze zmiennym szczęściem walczyli w ten weekend piłkarze i piłkarki ręczne Sparty Oborniki. Kolejne zwycięstwo na swoim koncie zanotowały podopieczne Tomasza Konitza. Gorycz porażki przełknąć musieli ich koledzy.

W sobotnie popołudnie 13.10.2012r. w hali przy ul. Obrzyckiej gospodynie podejmowały AZS UMCS Lublin. Faworytem była Sparta i to ona od początku dyktowała warunki na parkiecie. Ambicja lublinianek na niewiele się zdała, gdyż różnica klas pomiędzy drużynami była znacząca. Już po pierwszych 30 minutach zdecydowane prowadzenie objęły właśnie oborniczanki (16:7).

Druga część to kontynuacja wydarzeń z pierwszej części meczu. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną Sparty Oborniki 26:11.

W tabeli oborniczanki zajmują pierwsze miejsce z kompletem punktów w 3 meczach. Takim samym bilansem punktowym legitymuje się SPR Olkusz. W następnej kolejce Spartę czeka ciężki wyjazd do Słupska.

Dziś 14.10.2012r. swoje spotkanie rozgrywała męska drużyna seniorów Sparty. Derbowy pojedynek z Nielbą II w Wągrowcu dostarczył sporo dramaturgii, ale niestety bez happy endu dla oborniczan.

Sparta prowadziła po pierwszej części spotkania 15:8. Druga połowa to zupełna przemiana obu zespołów i bardzo nerwowa końcówka meczu. W niej więcej sił zachowali gospodarze i okazali się lepsi o 1 bramkę od gości. Porażka 24:23 w tym spotkaniu spowodowała spadek Sparty ma 9. miejsce w tabeli II ligi. Za tydzień czeka ich kolejny wyjazd - tym razem do odległego Dzierżoniowa.

{gallery}2012/sport/2012-10/14/reczna{/gallery}

Sukces młodych szczypiornistów SKF KPR Sparta Oborniki

Drużyna Joanny Jarysz i Przemysława Cebulskiego awansowała do 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych!

Obornicka czwórka zaprasza do klas sportowych o profilu piłka ręczna

Obornicka czwórka organizuje nabór do klas sportowych o profilu piłka ręczna.

SKF KPR Sparta Oborniki wygrała ważne spotkanie

Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.

Szczypiorniści wrócili z Gryfina bez punktów

Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.

Wygrana szczypiornistów z Usarem Kwidzyn

SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.

Debiut Tobiasza Cebulskiego w reprezentacji Polski U18

Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.