Skip to main content


Juniorzy młodsi zagrają w fazie centralnej

| fot. SKF KPR Sparta Oborniki | Sparta Oborniki - piłka ręczna

Juniorzy młodsi SKF KPR Sparta Oborniki zagrają w 1/16 Mistrzostw Polski. Trenerami drużyny są Joanna Jarysz i Przemysław Cebulski.

Do rozgrywek centralnych awansowały z pierwszych miejsc juniorzy i młodziki. Śladem swoich kolegów poszli juniorzy młodsi. W związku z tym, że zajęli w lidze wojewódzkiej drugie miejsce musieli walczyć w barażu. Ich rywalem była Ostrovia Ostrów Wlkp. W pierwszym spotkaniu Sparta wywalczyła remis. W rewanżu na własnym boisku sprawę awansu rozwiązali w sposób jednoznaczny pokonując rywali 30:21.

Po meczu młodzi spartanie otrzymali z rąk Prezesa Wielkopolskiego Związku Piłki Ręcznej Piotra Łuszcza, Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Obornikach Henryka Brodniewicza oraz Dyrektora Obornickiego Centrum Sportu Jacka Okpisza srebrne medale Mistrzostw Wielkopolski. Mistrzem Wielkopolski został MKS Poznań, który wyprzedził oborniczan o 2 punkty.
 
SKF KPR Sparta Oborniki : KPR Ostrovia Ostrów Wlkp. - 30:21 (14:9)
fot. SKF KPR Sparta Oborniki
 

 

SKF KPR Sparta Oborniki pokonała USAR Kwidzyn na zakończenie sezonu 2023/2024.
Drużyna Joanny Jarysz i Przemysława Cebulskiego awansowała do 1/8 Finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych!
Obornicka czwórka organizuje nabór do klas sportowych o profilu piłka ręczna. 
Drużyna SKF KPR Sparta Oborniki wygrała z akademikami z Bydgoszczy i wyprzedziła rywali w tabeli 1 ligi.
Sparcie Oborniki nie udało się wywalczyć punktów na Pomorzu. Zespół PGE KPR Gryfino okazał się w ostatnich minutach spotkania skuteczniejszy.
SKF KPR Sparta Oborniki okazała się lepsza od Usaru Kwidzyn. To był udany rewanż za mecz z pierwszej rundy.
Kolejny talent z zespołu SKF KPR Sparta Oborniki zaprezentował się w barwach narodowych. W meczu kadry Polski z Bośnią i Hercegowiną zdobył swoją pierwszą bramkę.