fbpx

Juniorzy Sparty zaczynają walkę o Final Four!

Juniorzy SKF KPR Sparta Oborniki zaczynają w piątkowe popołudnie walkę o Final Four.

Mistrzostwa Polski juniorów w piłce ręcznej wchodzą w decydującą fazę. W walce o złote medale pozostało już tylko 8 zespołów. Wśrod nich jest zespół juniorów obornickiej Sparty. Po zajęciu drugiego miejsca w turnieju 1/8 Mistrzostw Polski w Puławach obornicki zespół trafił do grupy w Kielcach. Na drodze do najlepszej czwórki w Polsce stają drużyny VIVE, Górnika Zabrze oraz Pałacu Tarnów.  

Rywalizacja 1/4 rozpocznie się dla Sparty od spotkania z gospodarzami, czyli VIVE Kielce. Kolejnego dnia obornicki zespół zmierzy się z Górnikiem, a w niedzielę z Pałacem. 

Dla całego klubu to walka o histyczny wynik. Sparta nigdy nie wywalczyła mistrzowskiego tytułu w kategorii junior. To ogromna szansa dla zawodników, którzy mogą się wypromować na tle silnych rywali. To jednak także możliwość pokazania się kolejny raz klubu z małego miasta i potwierdzenia skuteczności szkolenia w SKF KPR Sparta Oborniki. Na koniec warto też pamiętać o trenerach. To w 2014 roku rozpoczęła się wspaniała kariera Patryka Rombla. 

 

Piątek : 17.02.2023r. godz. 18.00
KS VIVE I Kielce – SKF KPR Sparta Oborniki
Sobota : 18.02.2023r. godz. 13.00
SKF KPR Sparta Oborniki - SPR Górnik Zabrze
Niedziela : 19.02.2023r. godz. 10.00
MKS Pałac Młodzieży Tarnów – SKF KPR Sparta Oborniki