fbpx

Juniorzy SKF KPR Sparta awansowali do najlepszej 8 zespołów w Polsce

Juniorzy SKF KPR Sparta Oborniki pokonali Azoty Puławy 25:20. Tym samym zapewnili sobie awans do najlepszych 8 zespołów w Polsce!

Nie ma żadnego przypadku! Lata sukcesywnej pracy trenerów, zarządu i ludzi dobrej woli pozwalają budować wspaniałe sukcesy obornickiej piłki ręcznej. Tak należy podsumować awans juniorów SKF KPR Sparta do decydującego etapu Mistrzostw Polski. W kończącym się weekendzie spartanie grali w Puławach, gdzie w ramach 1/8 walczyli z drużynami MDK Bartoszyce, Gwardią ll Opole oraz miejscowymi Azotami. Po wygranej w pierwszym meczu z zespołem znad rzeki Łyny przyszła przegrana z gwardzistami. W meczu o wszystko Sparta pokonała gospodarzy 25:20 i to ona wraz z Gwardią zagra o medale Mistrzostw Polski.

Po meczu z Gwardią w szatni była prawdziwa demolka mentalna - mówił na gorąco po spotkaniu z Azotami trener Marek Arciszewski. W piątek i sobotę jednak rozpracowywaliśmy gospodarzy. Mieliśmy siatkę rzutową Azotów, co pozwoliło na przygotowanie się w defensywie. Świetnie grał w bramce Oskar, który dodatkowo obronił kilka akcji rywali ze skrzydeł - dodał pełen radości trener Sparty.

Zagraliśmy dobre spotkanie w obronie, ale w ataku jest jeszcze kilka błędów, które należy wyeliminować - próbował analizować decydujące spotkanie Arciszewski.

Na razie nie wiadomo, gdzie rozgrywana będzie decydująca faza Mistrzostw Polski.  

Gratulacje dla Wszystkich!!!! Piszcie swoją historię, nie każdemu było dane grać w najlepszej 8 w kraju. Powodzenia w 1/4 . Ciężka praca się opłaca!!! - skomentował sukces juniorów trener Jacek Okpisz.