Sukcesy wychowanków RKS Wełna Rogoźno (foto)

Liczba sukcesów wychownków RKS Wełna Rogoźno rośnie z każdym rokiem. Opowiada o nich prezes klubu Mirosław Pokorzyński.

Chciałbym za pośrednictwem mediów Wirtualny Powiat eoborniki.pl poinformować kibiców R.K.S. Wełna o sukcesach w szkoleniu młodych zawodników i zawodniczek w ostatnich latach. Od 2011 roku, dzięki dotacjom z Urzędu Miasta i Gminy Rogoźno oraz współpracy z firmą Dendro Poland, obecnie Icano Industry, co pozwoliło nam rozszerzyć szkolenie, dzieci i młodzieży o kolejne o kolejne grupy. Po kilku latach szkolenia doczekaliśmy się owoców naszej pracy.

Wszyscy zawodnicy systematycznie podnosili swoje umiejętności piłkarskie a kilku z nich zostało zauważonych przez przedstawicieli innych klubów, między innymi Lecha Poznań. Jako pierwsi w 2015 roku, po czterech sezonach gry w naszym klubie, do Lecha Poznań odeszli Igor Kornobis i Jakub Złoch.  Ten drugi jest pierwszym wychowankiem w prawie 100-stu letniej historii klubu, który został reprezentantem Polski w kategorii wiekowej U-15. Kolejnymi zawodnikami, którzy przeszli do klubu Lech Poznań byli Maciej Wojciechowski i Mateusz Wezik oraz w lutym 2019 Kacper Poor. 

Od roku zawodnikiem klubu Raków Częstochowa jest nasz wychowanek Wiktor Korybalski. 

Bartosz Gilewski oraz Dominik Bednarski kontynuują swą karierę w szkole Mistrzostwa Sportowego w Szamotułach. 

Zawodnik R. K. S. Welna Kajetan Gomulec reprezentuje drużynę wielkopolski "Cukier Asy", z którym w miesiącu marcu 2019r., zdobył tytuł Halowego Mistrza Polski oraz został wybrany najlepszym bramkarzem tego turnieju. Zaowocowało to powołaniem do reprezentacji Polski - cukrzyków w kategori U-12. Kajetan systematycznie uczestniczy w treningach oraz meczach rozgrywanych w drużynie R. K. S. Wełna. Postawa Kajetana niech bedzie doskonałym przykladem dla innych dzieci i młodzieży, że choroba nie jest przeszkodą w zdobywaniu sukcesów.

Również dziewczyny z R.K.S. Wełna odniosły wielki sukces: Aleksandra Betka oraz Natalia Pawlak są od dwóch sezonów reprezentantkami Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu i z tą reprezentacją zdobyły Wicemistrzostwo Polski w 2018 roku, a w tym Mistrzostwo Polski. Ola i Natalia są objęte szkoleniem centralnym powoływane na konsultacje i zgrupowania reprezentacji Polski. Dodam, że zaproszenia z Polskiego Związku Piłki Nożnej w Warszawie podpisuje sam prezes Zbigniew Boniek. 

Wielu naszych zawodników było i nadal jest powoływanych na konsultację do gry w kadrze Polskiego Związku Piłki Nożnej w Poznaniu.

Bardzo serdecznie zapraszamy dziewczyny i chłopaków zainteresowanych rozwojem i sprawnością fizyczna oraz grą w piłkę nożna do R.K.S. Wełna - najlepszego klubu w mieście. Zapewniamy bardzo fachową opiekę trenerską, najlepsze warunki do treningów, opiekę medyczną oraz całkowity ubiór sportowy tj., dresy, stroje piłkarskie, koszulki, torby na sprzęt sportowy, transport na mecze, udział w turniejach piłkarskich oraz w cało rocznych rozgrywkach.

Trenujemy na boiskach o nawierzchni trawiastej co ma bardzo duże znaczenie zdrowotne dla zawodników.

Serdecznie zapraszam.
                                                                    Prezes R.K.S.Wełna
                                                                    Mirosław Pokorzyński

 

wełna rogozno boisko zielone

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież