fbpx

Wygrane Golnicy Ryczywół, LKS Lipa i Sparty

Golnica Ryczywol pokonala Orla Gulcz 3:2

3 zwycięstwa zaliczyły nasze zespoły w minionym tygodniu. Komplety punktów do swojego dorobku dorzuciły zespoły: Golnica Ryczywół, LKS Lipa i MKS Sparta Oborniki.

W Plewiskach Sparta rozpoczęła strzelanie już w 4 minucie. Wówczas to na listę wpisał się Jakub Bukowski. Na kolejną bramkę oborniczanie czekali do 38 minuty. Wtedy celnym uderzeniem pochwalił się Filip Trębacz. Ostatnie trafienie, które ustaliło wynik meczu, zaliczył Marcin Kaźmierczak na 0:3.

W lidze okręgowej prawdziwe lanie otrzymała Wełna Rogoźno. Po pierwszej części meczu był remis 1:1. Po przerwie strzelał już tylko Orkan Jarosławiec i wygrał 1:7.

O awansie do ligi okregowej może w tym sezonie zapomnieć Orkan Objezierze. Przegrana 1:2 z Zielonymi Gaj Mały sprawę awansu pozostawia możliwą już tylko w sferze matematyki. Niestety już w pierwszych minutach Orkan stracił bramkę, a swój udział w tym miał porywisty wiatr. Do przerwy ambitnie grający goście zdobyli jeszcze drugą bramkę. Po przerwie Orkan atakował, ale brakowało wykończenia i szczęścia. Bramka w 85 minucie Dawida Golona niewiele już zmieniła. 

W B-klasie także nie mogą być zadowoleni kibice Rożnovii. Ich zespół przegrał 0:3 z ostatnią w tabeli Rokitą. 

Po 2 przegranych w końcu przełamał złą passę zespół LKS Lipa. Drużyna z gminy Ryczywół okazała się lepsza od Arki Kiekrz. Po pierwszej części to goście prowadzili 1:2. Po zmianie stron do głosu doszła przede wszystkim pogoda, która tym razem pomogła LKS. Ostatecznie to zespół z Lipy zainkasował komplet punktów po wygranej 4:3.

Grająca w B-klasie, ale pilskiej, zespół Golnicy podejmował Orła Gulcz. Po pierwszej części za sprawą Marka Musielaka gospodarze prowadzili 1:0 (32 minuta). Po zmianie stron goście sprawili rywalom zimny prysznic. Najpierw w 47 minucie wyrównał Artur Adamczak, a 3 minuty później Miłosz Wieczorem dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Gospodarze jednak walczyli do końca i też mieli swoje 5 minut. Najpierw w 63 minucie drugą bramkę zdobył dla Golnicy Mateusz Dukat, a kilka minut później Adrian Kołodziejczak zdobył trzecią, zwycięską bramkę.

Na kolejne mecze zapraszamy już w sobotę.