fbpx

Sołowiej strzela 2 bramki i przełamuje niemoc Sparty

Sparta pokonuje Mieszko

W sobotę 25. października  piłkarze nożni Sparty Oborniki zmierzyli się przed własną z drużyną Mieszka Gniezno. Dla oborniczan był to mecz szczególny bowiem w pięciu poprzednich kolejkach podopieczni trenera Mariusza Drewicza nie potrafili odnieść zwycięstwa.

Spotkanie z drużyną z Gniezna dobrze rozpoczęli oborniczanie. Już w 6 min meczu po rzucie rożnym Radziwołek mógł pokonać bramkarza jednak jego strzał był zbyt lekki. W 13 min meczu na strzał w kierunku bramki zdecydował się Bukowski, jednak piłka zamiast trafić do siatki wyleciała za linię końcowa boiska.  W 25 min meczu groźnie zaatakowała drużyna Mieszka, jednak lekki strzał w kierunku bramki nie zaskoczył Wosickiego. Sparta odpowiedziała już minutę później strzałem Michałowskiego. W 33 min meczu po dobrej akcji Wicberger minął obrońcę i oddał strzał w kierunku bramki, po którym Sparta wywalczyła rzut rożny. Drużyna z Gniezna najdogodniejsza okazję do pokonania bramkarza Sparty zmarnowała w 35 min meczu. Po indywidualnej akcji i pasywnej postawie obrońców pomocnik Mieszka z 15 metrów oddał groźny strzał, który obronił bramkarz Sparty. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało jednak do oborniczan. Barabasz zagrał idealnie w pole karne do Prybińskiego, którego strzał obronił bramkarz Mieszka, a dobitka Barabasza okazała się niecelna.

Drugie 45 min meczu rozpoczęło się bardzo spokojnie w wykonaniu obu drużyn, a gra toczyła się w środkowej części boiska. Dopiero w 65 min meczu Sparta przeprowadziła składną akcję zakończoną bramką. Bukowski zagrał piłkę w pole karne do Sołowieja, który minął obrońcę i pokonał bramkarza gości. W 71 min meczu powinno być 2:0. Ponownie Sołowiej minął trzech obrońców i bramkarza, jednak zamiast podawać uderzył w kierunku bramki, a piłkę na rzut rożny zdołał wybić jeden z obrońców. W 84 min meczu Sołowiej pokonał po raz drugi bramkarza efektownym strzałem kończąc dośrodkowanie z drugiej linii.  Sparta próbowała jeszcze podwyższyć wynik, jednak akcje Panowicza, Sołowieja i Maciejewskiego zakończyły się niepowodzeniem.  Oborniczanie zdołali zatem wygrać tak ważne spotkanie i dopisali do swojego dorobku 3 pkt.

Skład Sparty: Wosicki – Wicberger, Radziwołek, Jankowski, Maciejewski, Cyranek, Bukowski, Barabasz ( 90 min Dobrzyński), Michałowski ( 72 min Panowicz) Prybińśki ( 60 min Sołowiej), Kosmowski

Bramki dla Sparty 2x Sołowiej