fbpx

Kolejny mecz Sparty bez wygranej (foto)

Robert Sołowiej

W sobotę 11.10.2014r. swój kolejny mecz ligowy przed własną publicznością rozegrali piłkarze Sparty Oborniki. Podopieczni trenera Mariusza Drewicza w końcu chcieli zainkasować 3 punkty. Niestety po raz kolejny oborniczanie musieli zadowolić się remisem z niżej notowanym rywalem.

Sparta przystąpiła do tego spotkania osłabiona brakiem kontuzjowanych zawodników. Filip Trębacz, Wojciech Oczkowski i Kamil Barabasz z powodu lekkich urazów nie mogli zagrać w sobotnim meczu. Początek ligowej potyczki po między Spartą, a Płomienień był bardzo spokojny, a obie drużyny szukały dokładnego rozegrania piłki. Goście dwukrotnie przeprowadzili szybkie kontrataki, jednak w bramce oborniczan dobrze spisał się Wosicki. W 36 min meczu Sparta objęła prowadzenie, dobre dośrodkowanie w pole karne i niezdecydowanie obrońców wykorzystał najlepszy strzelec Sparty Sołowiej i pewnym strzałem pokonał bramkarza. Zdobyta bramka dodała animuszu kolejnym atakom gospodarzy, jednak strzały Prybińskiego, Kaźmierczaka, czy Sołowieja nie znalazły drogi do siatki. Dobrze bronił je bramkarz Płomienia lub zabrakło trochę szczęścia.

Początek drugiej połowy należał zdecydowanie do oborniczan. Dwukrotnie Sołowiej w sytuacji sam na sam z bramkarzem przestrzelił obok słupka, Bukowski trafił w bramkarza , a strzały z dystansu Jankowskiego i Bukowskiego okazały się także minimalnie niecelne. W 58' groźnie wyglądającej kontuzji barku nabawił się Kaźmierczak (podejrzenie złamania kości obojczykowej) i musiał opuścić boisko. W dalszej części gry goście ograniczali się do nielicznych kontr, z których jednak niewiele wynikało. Wystarczył jednak moment nieuwagi w szeregach defensywnych oborniczan i ku zdziwieniu kibiców w 65' zawodnik gości uderzył piłkę, która niefortunnie odbiła się od nogi Wosickiego i wpadła do bramki. Oborniczanie jak tydzień wcześniej natarli na przeciwnika chcąc zdobyć zwycięską bramkę jednak w tym dniu nie mogli już więcej trafić do bramki rywali.

Skład: Wosicki - Radziwołek, Jankowski, Maciejewski, Michałowski - Kosmowski, Cyranek, Kaźmierczak(58' Ren), Wicberger - Sołowiej(73' Panowicz), Prybiński(46' Bukowski)

Bramka: Sołowiej - 36'

żółta kartka : Jankowski