fbpx

Przegrana Sparty z Wartą

Sparta przegrała z Wartą Międzychód

Drugą z rzędu porażkę, a pierwszą przed własną publicznością, ponieśli piłkarze Sparty Oborniki. Oborniczanie w sobotnie popołudnie musieli uznać wyższość Warty Międzychód przegrywając 2:1.

Spotkanie rozegrane w Obornikach mogło się podobać kibicom, bowiem obie drużyny stworzyły sporo sytuacji bramkowych. Już w 6 min meczu goście wyprowadzili groźną kontrę, jednak w bramce Sparty dobrze spisał się Wosicki. W 13 min meczu na bramkę gości strzał oddał Trębacz. W 14 min meczu fatalny błąd popełnia Kosmowski. Młody pomocnik Sparty zagrał piłkę w środek pola karnego do której podbiegł napastnik gości i pokonał bramkarza oborniczan. W 15 min było już 1:1, a strzelcem bramki był Trębacz, który wykorzystał dobre wyprowadzenie piłki przez podopiecznych trenera Mariusz Drewicza. W 18 min meczu piłkarze Warty wykonywali rzut wolny. Mocno uderzoną piłkę wypuścił przed siebie Wosicki, jednak szybko do niej dobiegł i wygrał pojedynek z napastnikiem gości. W 24 min meczu Cyranek oddaje strzał w kierunku bramki, jednak niecelny.  W 30 min meczu błąd popełniają obrońcy Sparty, jednak strzał z 15 metrów broni Wosicki. W 35 min meczu Kosmowski zagrywa dobrą piłkę do Barabasz, ten jednak nie trafia w bramkę.

Drugie 45 min meczu oborniczanie rozpoczynają bardzo ospale co prawda w 50 min doskonałą sytuację marnuje Barabasz, jednak później coraz groźniej atakują goście. Jedną z takich kontr piłkarze z Międzychodu wykorzystali w 71 min meczu i po przerzucie piłki z prawej na lewą stronę Wosicki musiał wyciągać piłkę z siatki. Sparta próbowała odrabiać straty, jednak brakowało jej skuteczności w wykończeniu akcji. Najdogodniejszą sytuację bramkową zmarnował jednak Wicberger. Obrońca Sparty zmarnował rzut karny w 86 min meczu podyktowany za faul na Sołowieju. Do końca spotkania oborniczanie nie zdołali już wyrównać i tym samym po dobrym początku sezonu odnieśli drugą z rzędu porażkę. A już za tydzień Spartę czeka pojedynek z imienniczką z Szamotuł.

Skład Sparty: Wosicki – Wicberger, Jankowski, Maciejewski, Michałowski, Barabasz, Cyranek (82 min Bejma), Prybiński (46 min Oczkowski), Kosmowski (85 min Dobrzyński), Trębacz (79 min Radziwołek), Sołowiej

Bramka dla Sparty: 15 min Trębacz