fbpx

Pewna wygrana Sparty z Leśnikiem

Sparta wywalczyła 2. miejsce w sezonie 2013/2014

W sobotę 14 czerwca swój ostatni mecz ligowy w sezonie 2013/2014. Rywalem oborniczan była drużyna Leśnika Margonin, która przyjechała do Obornik z jednym zawodnikiem rezerwowym. Podopieczni Mariusza Drewicza sobotnie spotkanie rozpoczęli bardzo spokojnie, ale starając się narzucić swój styl przeciwnikowi.

Już w 3 min meczu Bejma mógł pokonać bramkarza, jednak tym razem sztuka ta mu się nie udała. W 8 min meczu po szybkiej kontrze Sparty, w polu karnym pada faulowany Kaźmierczak, a sędzia dyktuje rzut karny. Do jedenastki podchodzi Maciejewski i pewnym strzałem pokonuje bramkarza gości. Bramka dodała pewności w grze Sparty, a na efekty tego długo nie trzeba było czekać. W 20 min meczu oborniczanie podwyższyli na 2:0. Po rzucie rożnym wykonanym przez Bukowskiego, do piłki najwyżej w polu karnym wyskoczył Jankowski i uderzając piłkę głową umieścił ją w bramce.

Dwie szybkie zdobyte bramki uśpiły czujność spartan i w 21 min meczu to goście cieszyli się po pokonaniu debiutującego w bramce Sparty Jankowskiego. Bramkarz Sparty był bez szans po strzale z ok 20 metrów. W 23 min meczu odpowiedział Cyranek, który trafił w słupek. W 42 min meczu było już 3:1. Po szybkiej i składnej akcji Kosmowski zagrał piłkę do Bejmy, a ten pokonał bramkarza gości. Niestety w pojedynku z Kosmowskim urazu doznał bramkarz z Margonina i w drugiej połowie w bramce stał napastnik gości, który w pierwszej połowie zdobył bramkę.

W 55 min meczu Sparta podwyższyła na 4:1. Tym razem strzelcem okazał się Michałowski, który otrzymał dobre podanie od Bejmy. Od 65 min meczu goście grali w dziesiątkę, bowiem z powodu kontuzji boisko musiał opuścić jeden z zawodników, a na zmianę nie było już nikogo. Sparta szybko wykorzystała przewagę liczebną i w 66 min meczu Bejma podwyższył na 5:1. Kropkę na „i” postawił kapitan Sparty Cyranek, który strzałem z ok 20 metrów pokonał zawodnika który stał w bramce ustanawiając wynik sobotniego spotkania na 6:1.

Sparta zakończyła zatem sezon na wysokim drugim miejscu w tabeli.

Skład Sparty: Jankowski – Maciejewski, Paweł Jankowski, Wicberger, Michałowski, Kosmowski (66 min Dobrzyński ), Kaźmierczak, Cyranek, Bejma, Bukowski ( 76 min Braczyński ), Nowak ( 60 min Barabasz )