fbpx

Sparta Oborniki lepsza od Mieszka Gniezno

 

Sparta Oborniki MKS Mieszko

W sobotnie popołudnie piłkarze nożni Sparty Oborniki zmierzyli się z drużyną Mieszko Gniezno. Rywal to bardzo doświadczona drużyna, która  w Obornikach nie chciała przegrać.

Oborniczanie mecz rozpoczęli dobrze i starali się przejąć kontrolę na boisku. W 7 min meczu strzał na bramkę oddał Kosmowski, jednak wywalczył tylko rzut z autu. W 17 min meczu po stracie oborniczan, goście przeprowadzili groźną kontrę, zakończoną niecelnym strzałem. W 18 min meczu Sparta przeprowadziła szybką kontrę. Bukowski zagrał do Panowicza, jednak strzał napastnika gospodarzy okazał się niecelny. W 30 min meczu Sparta powinna prowadzić 1:0. Po dobrym rozegraniu piłki Bukowski minął obrońcę Mieszka, jednak jego strzał okazał się zbyt słaby. W 34 min meczu sędzia główny spotkanie dyktuje rzut karny dla Sparty. Do piłki podszedł najlepszy strzelec oborniczan Panowicz, jednak zamiast pokonać bramkarza Mieszka przeniósł piłkę nad bramką.

Drugą połowę dobrze rozpoczęli gospodarze i już w 47 min meczu zdołał pokonać bramkarza Mieszka, ale niestety ze spalonego. Niestety kolejne minuty drugich 45 min meczu to zwiększająca się przewaga gości. W 65 min meczu po szybkiej kontrze Wosicki ratuje Spartę przed utratą bramki. W 69 min meczu oborniczanie mieli kolejną okazję do pokonania bramkarza Mieszka. Bukowski zagrał w polu karnym do Panowicza, jednak i tym razem napastnik Sparty nie zdołał umieścił piłki w siatce. W 74 min meczu groźnie odpowiedzieli goście i tylko dzięki dobrej interwencji Wosickiego Sparta nie straciła bramki. W 78 min meczu bohaterem spotkania mógł zostać Bukowski, jednak w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać bramkarza gości. W 83 min meczu po szybkiej kontrze Bukowski zagrał do Panowicza, jednak strzał napastnika Sparty minimalnie minął bramkę. W 86 min meczu oborniczanie objęli prowadzenie. Strzelcem bramki okazał się jednak zawodnik Mieszka. Po dobrej kontrze Dajan Nowak tak szczęśliwie uderzył piłkę, że ta odbiła się od nogi obrońcy gości i wpadła do ich bramki. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Sparta dopisała do swojego dorobku 3 punkty.

Skład Sparty: Wosicki – Maciejewski, Nowak, Jankowski, Kosmowski ( 81 min Braczyński ), Michałowski, Barabasz ( 73 min Dobrzyński ), Kaźmierczak, Cyranek, Bukowski (83 min Matelski ), Panowicz

Żółte kartki dla Sparty: Kaźmierczak, Bukowski