fbpx

Piłkarze Sparty pokonali wicelidera z Międzychodu

Piłkarze Sparty pewnie pokonali wicelidera z Międzychodu (fot. K. Nowacki)W sobotnie popołudnie na stadionie przy ulicy Objezierskiej piłkarze Sparty Oborniki zmierzyli się z wiceliderem IV ligi Wartą Międzychód. Po wyrównanym spotkaniu szczególnie w pierwszej połowie, to oborniczanie wykazali się większą determinacją i doświadczeniem pokonując rywala 2:0.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, a gra toczyła się w środkowej części boiska. Co prawda w 6 min na bramkę gości próbował strzelać Dajan Nowak, jednak jego strzał był niecelny. W 19 min bramkarza Warty próbował zaskoczyć Bukowski, jednak jego strzał był zbyt słaby. W 24 min meczu zawodnicy z Międzychodu mieli doskonałą sytuację do objęcia prowadzenia. Po błędzie Maciejewskiego który nie trafił w piłkę napastnik gości wychodził sam na sam z Wosickim. Bramkarz Sparty próbował zepchnąć rywala do linii bocznej, a ostatecznie jego strzał zablokował Michałowski wybijając piłkę na rzut rożny. Sparta odpowiedziała w 31 min meczu. Nowak po szybkiej kontrze wbiegł w pole karne z prawej strony i zagrał piłkę do Panowicza. Napastnik Sparty zamiast uderzyć z pierwszej piłki próbował się z nią obrócić, co pozwoliło na skuteczną interwencję obrońców. W 39 min meczu ponownie groźnie kontrowali oborniczanie. Bukowski zagrał piłkę na wolne pole do boku do Wicbergera, ten dośrodkował futbolówkę w pole karne, jednak strzał Bukowskiego na rzut rożny wybili obrońcy. Tuż przed końcem pierwszej połowy w 45 min meczu ponownie groźną akcję przeprowadziła Sparta. Po dwójkowym zagraniu Radziowłek – Bukowski, obrońca Sparty stanął przed szansą pokonania bramkarza gości, jednak wywalczył tylko rzut rożny.

Drugie 45 min sobotniego spotkania to wzrastająca przewaga Sparty. W 65 min meczu Barabasz uderzał na bramkę Warty, jednak niecelnie. W 68 min meczu przed doskonałą okazją do zdobycia pierwszej bramki w tym spotkaniu stanął Panowicz, jednak piłka po jego strzale poszybowała nad bramką. W 70 min meczu Sparta objęła prowadzenie. Po szybkiej akcji Barabasz zagrał do Panowicza, ten poszukał w polu karnym Bejmę, który pewnym strzałem pokonał bramkarza z Międzychodu. W 78 min meczu po faulu na Barabaszu, sędzia główny tego spotkania podyktował rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się najskuteczniej zawodnik Sparty w tym sezonie Panowicz, który pewnie pokonał bramkarza gości.

Sparta pokonała tym samym wicelidera z Międzychodu 2:0 i wyprzedziła go w tabeli  IV ligi. Za tydzień oborniczan czeka ciężki wyjazd do lidera tabeli z Tarnowa.

Skład Sparty: Wosicki – Wicberger ( 78 min Ren ), Jankowski, Maciejewski, Michałowski, Radziwołek, Cyranek, Kaźmierczak ( 92 min Kosmowski ), Nowak ( 64 min Barabasz ), Bukowski ( 51 min Bejma ), Panowicz

Bramki dla Sparty:

70 min – Bajma – 1:0

78 min – Panowicz (k) – 2:0

Żółte kartki dla Sparty: Kaźmierczak, Dajan Nowak