fbpx

Piłkarze Sparty wygrali ostatni sparing

Sparta pokonała SKP Słupca (fot. K.Nowacki)W sobotnie przedpołudnie 15 marca przy silnym wietrze i często padającym deszczu, swój ostatni mecz sparingowy rozegrali piłkarze IV ligowej Sparty Oborniki. Rywalem oborniczan była drużyna z południowej grupy IV ligi SKP Słupca.

Po mimo tego, iż grę bardzo mocno utrudniały warunki atmosferyczne, oba zespoły zagrały solidne spotkanie.Pierwsza połowa rozpoczęła się od badania możliwości rywala. Obie drużyny prowadziły grę w środku pola. Odważniej i szybciej do panujących warunków przystosowali się gości. W 10 min meczu Wosicki obronił groźny strzał z 16 metrów. W 17 min meczu Bejma oddał pierwszy strzał w kierunku bramki drużyny przyjezdnej, jednak nie trafił w bramkę. W 20 min meczu w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Bukowski, jednak podopieczni Mariusza Drewicza wywalczyli tylko rzut rożny. W 27 min meczu Sparta objęła prowadzenie. Michałowski po indywidualne akcji wrzucił piłkę w pole karne do Panowicza. Napastnik Sparty odegrał piłkę do Bukowskiego, który walcząc ramię w ramię z obrońca i bramkarzem odegrał piłkę ponownie do Panowicza, któremu nie pozostało nic innego jak umieścić ją w bramce.

Drugą połowę meczu lepiej rozpoczęli goście i to oni mogli zdobyć bramkę w 52 min meczu dającą im wyrównanie. Sędzia główny meczu po zagraniu Bukowskiego podyktował rzut karny. W pojedynku jeden na jeden z jedenastu metrów górą okazał się bramkarz Sparty – Wosicki i oborniczanie nadal mogli cieszyć się z prowadzenia. W 63 min meczu drugą bramkę dla Sparty mógł zdobyć Dobrzyński. Młody wychowanek klubu z ulicy Objezierskiej otrzymał bardzo dobre podanie od Bukowskiego, jednak uderzył zbyt lekko aby pokonać bramkarza gości. W 76 min meczu po dośrodkowaniu Rena sytuację bramkową miał Panowicz, jednak nie zdołał pokonać bramkarza. Ostatnią szansę na wyrównanie SKP Słupia miała w 80 min meczu, jednak w jej wykończeniu zabrakło trochę dokładności.

Oborniczanie w ostatnim sprawdzianie przed ligą zagrali poprawnie, szczególnie w defensywie. A już za tydzień Sparta zaczyna rundę rewanżową i na wyjeździe zmierzy się z Czarnymi Wróblewo.

Skład Sparty: Wosicki – Jankowiak, Radziwołek ( 46 min Maciejewski ), Wicberger, Michałowski, Cyranek, Bejma, Nowak ( 60 min Dobrzyński ), Kosmowski ( 46 min Ren ), Bukowski, Panowicz

Bramka dla Sparty:

27 min – Panowicz – 1:0