fbpx

Remis Sparty z Sokołem Kleczew

W sobotni wieczór drugi w okresie przygotowawczym mecz sparingowy rozegrali piłkarze Sparty Oborniki. Podopieczni Mariusza Drewicza tym razem na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Wągrowcu zmierzyli się z liderem III ligi Kujawsko – Pomorsko – Wielkopolskiej Sokołem Kleczew.

Każda z drużyn jest aktualnie w innym cyklu przygotowawczym, po mimo tego mecz toczony był w dość szybkim tempie. W 9 min po błędzie Bejmy zawodnicy Sokoła mieli okazję objąć prowadzenie, jednak w sytuacji sam na sam góra okazał się bramkarz Sparty. W 15 min meczu zespół z Kleczewa objął prowadzenie. Po błędzie w kryciu, pierwszy strzał obronił Wosicki,  jednak przy braku asekuracji ze strony obrońców przy dobitce był już bez szans. W 26 min meczu pierwszy strzał w kierunku bramki Sokoła oddał Bukowski, jednak piłka minęła bramkę. W 35 min meczu czerwoną kartką ukarany został Kaźmierczak. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

Drugie 45 min meczu toczyło się w podobnym tempie. Sparta próbowała atakować, jednak brakowało jej dokładności i czasem wyczucia czasu w odpowiednim przytrzymaniu, lub zagraniu piłki. W 67 min meczu oborniczanie wyrównali. Po dobrej akcji w środku pola Panowicz najpierw próbował lobować bramkarza Sokoła, a następnie zagrał piłkę do wbiegającego z drugiej linii Prybińskiego, który pewnym strzałem umieścił piłkę w bramce. Sokół mógł zdobyć zwycięską bramkę w 88 min, jednak dobrą interwencją popisał się młody Jankowski, który w bramce zastąpił Wosickiego. Wynik sobotniego sparingu nie uległ już zmianie, a Sparta swój kolejny mecz kontrolny rozegra w kolejną sobotę.

Skład Sparty I połowa:

Wosicki – Maciejewski, Testowany, Michałowski, Wicberger, Kaźmierczak (35 min Nowak), Bejma, Cyranek, Barabasz, Bukowski, Panowicz

II połowa:

Wosicki (75 min Jankowski) – Radziwołek, Testowany, Michałowski, Wicberger, Testowany,  Kosmowski, Bejma, Nowak, Prybiński, Panowicz (75 min Krzyżanowski)

Bramka dla Sparty:

67 min Prybiński – 1:1