Remis piłkarzy Sparty w pierwszym sparingu

| k.nowacki | Sparta Oborniki - piłka nożna

W sobotę 8 lutego na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Cytadeli w Poznaniu, swój pierwszy mecze sparingowy w okresie przygotowawczym rozegrali piłkarze Sparty Oborniki. Rywalem oborniczan był III ligowy zespół GKS Dopiewo. Podopieczni Mariusza Drewicza swój pierwszy mecz w tym roku zremisowali 2:2.

Prowadzenie w tym spotkaniu objęli goście. W 11 min po strzel z około 20 metrów piłka przeleciała po rękach Wosickiego i wpadła do siatki. Sparta wyrównała w 35 min. Po dośrodkowaniu Bukowskiego do piłki wyskoczył jeden z testowanych zawodników, a piłka po jego strzale głową wpadła tuż pod porzeczkę bramki. Dopiewo ponownie objęło prowadzenie w 70 min meczu. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne w bramce umieścił ją Ratajski, który jeszcze jesienią grał w barwach Sparty. Oborniczanie wyrównali w 80 min meczu, a zdobywcą bramki był tym razem Matelski, który wykorzystał dośrodkowanie Barabasza. W ostatnich dziesięciu minutach meczu, Sparta mogła objąć prowadzenie, jednak dwie doskonałe sytuacje zmarnowali zawodnicy testowani.

Skład Sparty:

I połowa - Wosicki - Wicberger, Testowany, Radziwołek, Michałowski - Kaźmierczak, Nowak - Testowany, Bukowski, Barabasz - Panowicz

II połowa - Wosicki(70' Jankowski) - Wicberger, Testowany, Maciejewski, Michałowski - Cyranek, Kosmowski - Testowany, Testowany, Testowany(65' Barabasz) – Panowicz (60' Matelski)

Warta Międzychód jest pierwszym rywalem MKS Sparta Oborniki w sezonie 2024/2025.
Paweł Jankowski zagra w nowym sezonie w MKS Sparta Oborniki.
Sparta Oborniki wygrała z Leśnikiem Margonin 9:0. To było pożegnanie z sezonem 2023/2024.
Warta Międzychód pokonała Spartę Oborniki 3:2. Gospodarze pokazali ogromną wolę walki.
Walcząca o utrzymanie w V lidze Sparta Oborniki w sobotę zainkasowała ważne 3 punkty.
Sparta Oborniki oficjalnie poinformowała o utworzeniu drugiego zespołu. Znane jest też nazwisko trenera.
Sparta Oborniki wygrała wyjazdowe spotkanie z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski.