fbpx

Piłkarze Sparty rozpoczęli przygotowania

Od dwóch tygodni trwają przygotowania piłkarzy nożnych Sparty Oborniki do rundy wiosennej sezonu 2013/2014. W sobotę 8 lutego na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Cytadeli w Poznaniu, oborniczanie rozegrają pierwszy mecz sparingowy. Rywalem Sparty będzie III ligowa drużyna GKS Dopiewo.

Pozostałe mecze sparingowe rozegrane zostaną na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Wągrowcu:
15 luty – Sparta Oborniki – Sokół Kleczew
22 luty – Sparta Oborniki – Sparta Szamotuły
1 marca – Sparta Oborniki – Wełna Skoki
8 marca – Sparta Oborniki – SKP Słupca

Aktualnie zespół ma treningi siłowo – wytrzymałościowe w terenie, na siłowni i na hali. Okres ten jest szczególnie ważny bowiem to zimą robi się podstawowe przygotowanie fizyczne – mówi wiceprezes klubu Krzysztof Nowacki. Prowadzimy rozmowy z kilkoma zawodnikami, ale o transferach na razie nic więcej powiedzieć nie mogę – dodaje.
Okres przygotowawczy rozpoczęli także juniorzy starsi Sparty, którzy są bezpośrednim zapleczem drużyny seniorskiej. Jesienią w drużynie Mariusza Drewicza zagrał kilku juniorów, dlatego klub wspólnie z trenerem Robertem Adamskim myśli o tej drużynie. Trener w drugim tygodniu wakacji podobnie jak co roku przygotowuje obóz dochodzeniowy dla swoich zawodników. Drużyna rano będzie miała zajęcia na hali, potem basen wspólny obiad i po południu drugi trening biegowy w lesie. Zajęcia prowadzone będą przez naszych trenerów, a młodzi zawodnicy będą mogli zobaczyć jak ciężko pracuje się zimą na obozach przygotowawczych – mówi wiceprezes klubu Krzysztof Nowacki.