fbpx

Tylko czy aż remis Sparty ze Zjednoczonymi?

W sobotę 23 listopada piłkarze nożni Sparty Oborniki rozegrali ostatni w tym roku mecz ligowy. Rywalem oborniczan była drużyna Zjednoczonych Trzemeszno, z którą spartanie najczęściej remisują. I tym razem mecz zakończył się remisem 0:0 i podziałem punktów.

Zmarnowana sytuacja Kaźmierczaka

Podopieczni Mariusza Drewicza sobotnie spotkanie rozpoczęli dobrze, mając przewagę nad swoim rywalem. W 9 min meczu Wicberger wrzucił piłkę w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył do niej Panowicz. Napastnik Sparty uderzył piłkę głową, jednak bramkarz z Trzemeszna zdołał ją wybić na rzut rożny. W 12 min meczu Dobrzyński zagrał piłkę na wolne pole do Michałowskiego, ten dośrodkował ją do Panowicza, jednak napastnik Sparty tym razem nie trafił w bramkę. Goście pierwszą groźną akcję przeprowadzili dopiero w 23 min. Napastnik Zjednoczonych przegrał jednak pojedynek z Wosickim. W 27 min meczu drużyna z Trzemeszna przeprowadziła kolejny groźny atak, zakończony strzałem, jednak piłka trafiła tylko w boczną siatkę. W 32 min meczu Kaźmierczak dośrodkował piłkę z rzutu rożnego do Panowicza, jednak jego strzał obrońcy wybili po za pole gry. Najdogodniejszą sytuację w 36 min meczu zmarnował Kaźmierczak. Cyranek przejął piłkę w środku pola i zagrał właśnie do Kaźmierczaka, ten minął obrońców i będąc sam na sam z bramkarzem nie trafił w bramkę.  W 42 min meczu Dobrzyński uderza na bramkę, jednak piłkę pewnie łapie bramkarz. W 43 min meczu ponownie goście stanęli przed szansą zdobycia bramki. Po szybkiej kontrze napastnik Zjednoczonych przegrał pojedynek sam na sam z Wosickim. W 45 min meczu Wicberger mógł umieścić piłkę w bramce, jednak jego strzał z rzutu wolnego z trudem, ale obronił bramkarz gości.

Groźne akcje Zjednoczonych

 

Druga połowa rozpoczęła się bardzo spokojnie, dopiero w 55 min meczu Sparta po raz pierwszy groźnie zaatakowała. Panowicz zagrał mocną piłkę z boku boiska w pole karne do Kaźmierczaka, który nie trafił w bramkę. Z każdą kolejną minuta gry goście przeprowadzali coraz to groźniejsze kontrataki. W 63 min meczu ponownie Wosicki na raty z poprzeczką i Kosmowskim ratują Spartę przed utrata bramki. Do końca spotkania obie drużyny próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak sztuka ta im się nie udała. Sparta opadła z sił, a kontry gości rozbijali obrońcy oborniczan.

Sparta kończy tym samym oficjalne spotkania w roku 2013. Zawodników czeka teraz tydzień roztrenowania i przerwa zimowa, która potrwa do 15 stycznia.

Skład Sparty: Wosicki – Prybińśki, Wicberger, Ratajski, Michałowski, Cyranek, Każmierczak, Kosmowski ( 62 min Radziwołek), Dobrzyński ( 60 min Barabasz), Nowak ( 78 min Matelski), Panowicz

Żółta kartka dla Sparty: Ratajski