fbpx

Sparta wygrywa i awansuje na pozycję wicelidera

Sobotnie spotkanie piłkarzy Sparty Oborniki z Sokołem Pniewy mimo zwycięstwa 3:0 nie należało do łatwych. Drużyna z Pniew bez kontuzjowanego posła Jakuba Rutnickiego, grając przez większą część meczu w dziesiątkę, nie tylko dobrze się broniła, ale potrafiła także groźnie kontratakować.

Mecz w Obornikach bardzo spokojnie rozpoczęły oba zespoły, jednak to goście w 13 min meczu oddali pierwszy celny strzał na bramkę. W 15 min meczu odpowiedziała Sparta, po dobrym dośrodkowaniu Wicbergera w pole karne piłkę do Kaźmierczaka zagrał Nowak, jednak strzał młodego pomocnika zablokowali obrońcy. W 17 min meczu gospodarze objęli prowadzenie. Po raz kolejny dobrą akcją popisał się Wicberger, który zagrał piłkę w pole karne na wolne pole, a tam Kaźmierczak uprzedził bramkarza Sokoła i zdołał umieścić piłkę w siatce. W 19 min meczu było już 2:0. Wicberger zdecydował się na długie krzyżowe podanie pod pole karne gości, a tam piłkę przejął Panowicz. Napastnik Sparty minął obrońcę i uderzając piłkę z 16 metrów pokonał bramkarza gości. Po zdobyciu drugiej bramki tempo gry zdecydowanie siadło. Ataki Sparty były bardzo chaotyczne i niedokładne. W 36 min meczu goście mogli zdobyć bramkę, jednak napastnik Sokoła nie zdołał z pięciu metrów pokonać Wosickiego.

Drugie 45 minut sobotniego meczu rozpoczęła dobrze Sparta i już w 53 min Barabasz mógł pokonać bramkarza, jednak jego strzał okazał się zbyt słaby. Minutę później to piłkarze Sokoła zmarnowali wyśmienitą sytuację, a w bramce po raz kolejny świetnie spisał się Wosicki. W 67 min meczu po szybkiej akcji z lewej strony boiska w polu karnym faulowany był Nowak, a sędzia wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł najskuteczniejszy napastnik Sparty Panowicz i niestety uderzył piłkę zbyt lekko i czytelnie, więc bramkarz Sokoła nie miał najmniejszych problemów z obroną. W 73 min meczu oborniczanie przeprowadzają szybki kontratak, a Kaźmierczak trafił w słupek. W 77 min meczu Sparta podwyższyła wynik spotkania na 3:0. Po dobrej akcji z prawej strony piłka trafiła do Panowicza, który idealnie odegrał ją do Kosmowskiego, a młody wychowanek Sparty pewnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Od 38 minuty goście grali w 10. Po tej wygranej Sparta wskoczyła na pozycję wicelidera IV ligi.

Za tydzień oborniczan czeka wyjazd do Lwówka, gdzie zmierzą się z Pogonią.

Skład Sparty: Wosicki – Prybiński ( 33 min Barabasz), Maciejewski, Radziwołek, Michałowski, Wicberger, Cyranek, Kaźmierczak, Nowak (87 min Krzyżanowski), Bejma (66 min Kosmowski), Panowicz ( 79 min Dobrzyński)

Bramki dla Sparty:

17 min  Kaźmierczak – 1:0

19 min Panowicz – 2:0

77 min – Kosmowski – 3:0

Żółta kartka dla Sparty: Panowicz