fbpx

Pierwsza przegrana Sparty, ale pozostała w fotelu lidera

W sobotnie popołudnie, piłkarze nożni Sparty Oborniki zmierzyli się z Tarnovią Tarnowo Podgórne. Po zaciętym meczu, który dla kapitana Sparty Bartosza Cyranka zakończył się pięcioma szwami na łuku brwiowym, oborniczanie przegrali 1:2.

Zespół z Tarnowa, prowadzony przez trenera Rybaka, do jeden z bardziej doświadczonych zespołów IV ligi, który co roku walczy o czołowe miejsca w tabeli. Widać to było na boisko, szczególnie w pierwszej połowie. Co prawda mecz rozpoczęła dobrze Sparta, a Bejma już w 1 min meczu mógł pokonać bramkarza, jednak jego strzał był niecelny. Kolejne minuty gry, to coraz większa przewaga gości. Szczególnie widać to było w środkowej części boiska. Tarnovia dłużej utrzymywała się przy piłce. W 30 min meczu Prybiński najpierw daje się ograć napastnikowi gości, a następnie fauluje swojego rywala w polu karnym. Sędzia główny dyktuje rzut karny i zespół z Tarnowa obejmuje prowadzenie. W 33 min meczu Sparta miała okazję wyrównać, do piłki zagranej w środek pola dobiega Nowak, ale uderza zbyt słabo. W 38 min meczu goście podwyższają na 2:0. Po błędzie w środku pola, Tarnovia wyprowadza szybką kontrę, przy której bramkarz Spart jest bez szans. Do końca pierwszej połowy goście mają znaczną przewagę, jednak trzeciej bramki kibice nie zobaczyli.

Drugie 45 min dobrze rozpoczynają oborniczanie i już w 47 min zdobywają bramkę kontaktową. Po szybkiej akcji prawą stroną, Grabia dorzuca piłkę na 16 metr, którą przepuszcza Kaźmierczak. Do piłki dobiegł Bejma i silnym strzałem pokonał bramkarza gości. Strzelona bramka, dała sygnał do kolejnych ataków. Niestety od 67 min meczu Sparta grała w dziesiątką, bowiem drugą żółtą kartkę ujrzał Michałowski, który tym samym musiał opuścić boisko. W 79 min meczu wyrównać próbował Bejma ale znów niecelnie. Swoje szanse na podwyższenie wyniku mieli także goście, jednak nie zdołali już pokonać dobrze dysponowanego Wosickiego. W 82 min meczu dobrze pod bramką odnalazł się Brauza, jednak jego strzał minimalnie minął bramkę gości. Sparta nie zdołała już wyrównać i przegrała 1:2. Zespół z Tarnowa okazał się bardziej dojrzały, szczególnie w pierwszej połowie spotkania. Mimo porażki oborniczanie nadal zajmują pierwsze miejsce w tabeli, a teraz przed nimi trudny wyjazd do Szydłowa.

Skład Sparty: Wosicki – Prybiński ( 85 min Krzyżanowski), Wicberger, Maciejewski, Michałowski, Grabia ( 69 min Kosmowski), Cyranek, Kaźmierczak, Nowak ( 75 min Barabasz), Bejma, Bukowski ( 59 min Brauza),

Bramka dla Sparty:

47 min – Bejma – 1:2

Żółte kartki dla Sparty: Michałowski x2, Krzyżanowski, Cyranek

Czerwona kartka dla Sparty: Michałowski

Czołówka IV ligi:

1. Sparta Oborniki 7-14pkt.

2.Warta Międzychód 7-14pkt.

3.Tarnovia Tarnowo Podg. 7-13pkt.

4. Huragan Pobiedziska 7-12pkt.

5. Zjednoczeni Trzemeszno 7-11pkt.