fbpx

Duet Bejma-Panowicz zapewnił Sparcie wygraną na inaugurację

Aż pięć bramek zobaczyli kibice Sparty Oborniki na inaugurację sezonu 2013/2014 w którym to oborniczanie pokonali Świt Piotrowo 4:1. Nawet mało profesjonalne podejście gości, którzy spóźnili się aż 15 minut nie zdeprymowało podopiecznych Mariusz Drewicza, którzy wyszli na boisko z silną wolną zwycięstwa.

Sparta dominowała od początku na placu gry, szczególnie pod względem szybkościowym i kondycyjnym. W 17 min meczu oborniczanie objęli prowadzenie. Bejma tak wykonał rzut wolny z boku boiska z około 30 metrów, że zaskoczył młodego bramkarza gości i piłka wylądowała w siatce. Sparta nie poprzestała na tym i grała nadal bardzo aktywnie chcąc podwyższyć wynik spotkania. Szczególnie w drugiej linii bardzo sprawnie radzili sobie Bejma z Kaźmierczakiem. W 36 min meczu debiutujący w Sparcie, oborniczanin Wicberger, zdecydował się na indywidualną akcję, po której dośrodkował piłkę wprost pod nogi Panowicza, który pewnym strzałem pokonał bramkarz Świtu. W 43 min meczu goście mieli najdogodniejszą sytuację w tym spotkaniu, żeby pokonać Wosickiego. Pomocnik Świtu wykonywał rzut wolny, po którym bramkarz Sparty dotknął piłką, a ta uderzywszy w poprzeczkę opuściła boisko. W 45 min meczu, gdy obie drużyny szykowały się do przerwy, Bejma odebrał piłkę tuż przy linii bocznej boiska, fatalnie interweniującemu pomocnikowi z Piotrowa, a następnie dograł piłkę do Panowicza. Napastnik Sparty mając przed sobą pustą bramkę, nie miał innego wyjścia jako umieścić ją w siatce.

Druga połowa to pełna kontrola gry ze strony oborniczan. W 52 min meczu drugą w tym spotkaniu bramkę, a czwartą dla Sparty zdobywa Bejma. Debiutujący także w składzie oborniczan Grabia przepuszcza piłkę do Panowicza, który dograł ją do Bejmy, a ten spokojnie pokonał bramkarza gości.

W 70 min meczu goście zdobyli honorową bramkę. Po dośrodkowaniu w pole karne i pasywnej postawie środkowych obrońców, napastnik Świtu najwyżej wyskoczył do piłki i pokonał Wosickiego.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Oborniczanie wygrali pierwszy mecz ligowy, będąc zespołem lepszym, mimo iż w ich składzie zagrało kilku młodych zawodników. Kolejny mecz Sparta rozegra w czwartek 15 sierpnia na wyjeździe z Zjednoczonymi Trzemeszno, a w  niedzielę 18 sierpnie podejmować będzie u siebie Czarnych Wróblewo.

Skład Sparty: Wosicki – Prybiński, Ratajski (46 Grabia), Maciejewski, Wicberger, Michałowski, Cyranek, Kaźmierczak ( 83 min Bukowski), Bejma, Nowak (46 min Barabasz), Panowicz ( 67 min Braczyński)

Bramki dla Sparty:

17 min – Bejma – 1:0

36 min – Panowicz – 2:0

45 min – Panowicz – 3:0

52 min – Bejma 4:0

Żółte kartki dla Sparty: Nowak, Michałowski, Panowicz, Braczyński