Szamotulska Sparta lepsza od obornickiej

| K. Nowacki | Sparta Oborniki - piłka nożna

W ostatnim przed sezonem meczu sparingowym piłkarze nożni Sparty Oborniki ulegli u siebie grającej w lidze okręgowej Sparcie Szamotuły 4:2. Trener Mariusz Drewicz ponownie wystawił dwie jedenastki i szukał pewnych rozwiązań taktycznych. Po 90 minutach wnioski nasuwają się same, że czas zakończyć eksperymenty i zacząć grać w lidze.

Spotkanie zaczęło się dobrze dla gospodarzy. Już w 5 min meczu po rzucie rożnym do piłki najwyżej wyskoczył Ratajski i minimalnie chybił. W 25 min meczu oborniczanie przeprowadzili szybką kontrę prawą stroną boiska. Lech zagrał futbolówkę w pole karne do wbiegającego Kaźmierczaka, który jednak nieczysto uderzył. W 40 min meczu oborniczanie wykonywali rzut wolny z około 20 metrów. Na bramkę uderzył Kaźmierczak, a piłkę lecącą pod samą poprzeczkę w ostatniej chwili wybił bramkarz z Szamotuł. Do odbitej futbolówki najszybciej podbiegł Prybiński i miejscowi objęli prowadzenie. W 44 min meczu szansę na podwyższenie wyniku miał testowany Sorokulski, jednak wywalczył tylko rzut rożny.

Drugie 45 min w wykonaniu oborniczan, rozpoczęło się fatalnie. W 53 min meczu goście z Szamotuł wyrównali, a w 60 min meczu prowadzili już 2:1, po kolejnym błędzie w obronie. W 62 min meczu kolejna strata podopiecznych trenera Drewicza i Szamotuły prowadziły już 3:1. W 64 min meczu, goście po wyrzucie piłki z autu i pasywnej postawie obrońców oraz bramkarza podwyższyli na 4:1. Oborniczan stać tylko było na jednorazową odpowiedź w 73 min meczu. Po jednej z niewielu szybkich kontr, Bukowski zagrał prostopadłe podanie do Napierały, który pokonał bramkarza z Szamotuł.

Sparta Oborniki, przegrała i trener ma tylko tydzień, aby poprawić fatalną grę oborniczan, przed pierwszym meczem ligowym ze Świtem Piotrowo. Spotkanie to rozegrane zostanie w sobotę 10. sierpnia o godzinie 17.00 na stadionie miejskim w Obornikach.

Skład Sparty:

I połowa: Wosicki ( 35 min Konowalski ) – Ratajski, Maciejewski, Prybiński, Michałowski, Cyranek, Wicberger, Lech, Brarabasz, Kaźmierczak, Sorokulski

II połowa: Konowalski ( 65 min Jankowski ) – Ratajski, Radziwołek, Michałowski, Krzyżanowski ( 80 min Sorokulski), Braczyński, Bejma, Kosmowski, Nowak, Napierała, Wicberger, Bukowski

Bramki dla Sparty:

40 min – Prybiński – 1:0

73 min – Napierała – 2:4

Nieskuteczna Sparta i zagubiona Wełna. Pewna wygrana Rożnovii

Sparta Oborniki nadal nie radzi sobie w meczach z Lubuszaninem. W Trzciance przegrała 1:2.

Sparta Oborniki pochwaliła się planami meczów sparingowych

Sparta Oborniki zdradziła plany sparingowe. Do startu rozgrywek wiosennych ma rozegrać 8 spotkań towarzyskich.