fbpx

Sparta Oborniki pokonała Wełnę Skoki 3:2

W środowe popołudnie swój pierwszy sparing w okresie przygotowawczym rozegrali piłkarze Sparty Oborniki. Rywalem oborniczan była drużyna Wełny Skoki.

Oborniczanie całe spotkanie rozegrali w dwóch różnych składach, bowiem była to okazja do przetestowania nowych zawodników. Mecz rozpoczęli dobrze gospodarze, którzy już w 5 min meczu objęli prowadzenie. Strzelcem bramki był jeden z testowanych zawodników, który pokonał bramkarza Wełny strzałem z za pola karnego. Niestety już w 10 min meczu po błędzie w obronie drużyna ze Skoków wyrównała. W 18 min meczu zawodnik testowany wyprowadził kontrę prawą stroną boiska i zagrał piłkę w pole karne wprost pod nogi Napierały, który jednak źle uderzył, a piłka zamiast w siatce wylądowała po za linia boiska. W 27 min meczu oborniczanie zmarnowali rzut karny. Po uderzeniu Stronki, piłka trafiła w rękę obrońcę Wełny, a sędzia podyktował rzut karny. Niestety strzał Napierały był bardzo sygnalizowany i bramkarz nie miał kłopotów z jego obroną. W 39 min meczu Sparta ponownie wyszła na prowadzenie, a strzelcem bramki ponownie został testowany zawodnik, który uderzył piłkę mocno w światło bramki.

W 48 min meczu goście wyrównali, po zamieszaniu w szykach obronnych Sparty. Oborniczanie jednak odpowiedzieli w 57 min meczu, a strzelcem bramki był Panowicz. Napastnik Sparty mógł jeszcze podwyższyć wynik spotkania, jednak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. Sparta swój kolejny mecz rozegra już w sobotę o godzinie 11.00  z Wełną Rogoźno.

Skład Sparty:

I połowa: Wosicki - Czubak, Ratajski, Maciejewski, Nowak, Testowany 1, Stronak, Barabasz, Nowak Dajan, Testowany 2

II połowa: Konowalski – Dobrzyńśki, Radziwołek, Maciejewski, Michałowski, Prybiński, Cyranek, Braczyński, Lech, Kaźmierczak, Panowicz

Bramki dla Sparty: Testowany 2 – 2, Panowicz – 1