fbpx

Lider lepszy od Sparty

Lider lepszy od Sparty (fot. K.Nowacki)Nie udał się rewanż piłkarzom nożnym Sparty Oborniki, którzy w sobotnie popołudnie w ostatnim w tym sezonie meczu przed własną publicznością ulegli liderowi tabeli Gromowi Plewiska 2:0. Sparta mimo iż grała u siebie zagrała bardzo bojaźliwe i bez pomysłu na rozpracowanie dobrze grającego zespołu gości.

W 6 min meczu po raz pierwszy w tym meczu dobrą interwencją popisał się Wosicki. W 10 min ponownie bramkarz Sparty broni swój zespół od utraty bramki. W 20 min meczu po raz pierwszy groźnie zaatakowała Sparta. Debiutujący w drużynie seniorów szesnastolatek Dawid Dobrzyński po indywidualnej akcji zagrał do Brauzy, jednak strzał kapitana Sparty obronił bramkarz gości. W 23 min meczu po kolejnej dobrej akcji gości, w bramce ponownie Wosicki ratuje swój zespół od utraty bramki. W 26 min meczu Grom obejmuje prowadzenie. Po wymianie kilku podań wzdłuż pola karnego piłka trafia pod nogi wbiegającego w pole karne napastnika gości, który z pierwszej piłki pokonuje bramkarza Sparty. W 40 min meczu ponownie bramkarz Sparty staje na wysokości zadania broniąc trudny strzał z pola karnego. W drugiej połowie goście w pełni kontrolowali sytuację na polu karnym, a oborniczanie nie mieli pomysłu stworzenie sytuacji bramkowych.

W 66 min meczu piłkarze Gromu podwyższają na 2:0. Po dobrym zagraniu piłki wzdłuż pola karnego, zawodnik gości decyduje się na strzał z 18 metrów i umieszcza piłkę w samym okienku bramki Wosickiego. W 68 min meczu przed utratą kolejnej bramki na raty ratują Spartę Wosicki i Maciejewski. W 77 min meczu oborniczanie przeprowadzają pierwszą dobrą akcję w drugiej połowie. Po zagraniu Bukowskiego strzał Napierały broni bramkarz z Plewisk, a dobitka Brauzy trafia w poprzeczkę. Spotkanie ostatecznie kończy się porażką Sparty, oraz kontuzjami dwóch zawodników którzy musieli wcześniej opuścić boisko, zarówno Mariusz Szyszka, jak i Marcin Daniel nie byli bowiem w stanie kontynuować dalszej gry.

 

Porażka u siebie kończy sezon w Obornikach, a przed Spartą ostatni mecz tym razem na wyjeździe z Czarnymi Wróblewo.

Skład Sparty: Wosicki – Daniel ( 81 min Lizewicz), Muszyński ( 75 min Krzyżanowski), Maciejewski, Szyszka ( 30 min Prybiński), Kaźmierczak, Cyranek, Brauza, Lech ( 61 min Bukowski), Dobrzyński, Napierała