Sparta Oborniki gra z Mieszkiem Gniezno

| eoborniki.pl za K. Nowacki | Sparta Oborniki - piłka nożna

W długi majowy weekend kolejne ligowe spotkania rozgrywała obornicka Sparta. W 3 meczach zdobyła niestety tylko 3 punkty.

Jak już pisaliśmy wcześniej oborniczanie przywieźli komplet punktów z Pniew, a 1 maja przegrali przy Objezierskiej 0:1 z Wartą II Poznań. W sobotę przyszedł czas na wyjazd do Tarnowa Podgórnego.

W spotkaniu z Tarnovią faworytem był zespół gospodarzy, który zajmował przed tą kolejką 4 miejsce. Na boisku od początku warunki gry nadawali właśnie tarnowianie. Oborniccy zawodnicy bronili się jednak umiejętnie przez bardzo długi czas. Niestety nie udało im się dotrwać do przerwy. 2 minuty przed nią Tarnovia wyprowadziła szybki atak. Lotu piłki nie zdążył przeciąć spóźniony obrońca, a napastnikowi gospodarzy pozostało uczynić formalność. Do przerwy było 1:0.

Zmiana stron boisk nic nie zmieniła. Nadal aktywniejsi byli tarnowianie. W 57 minucie zawahanie obrońców wykorzystali gospodarze i objęli prowadzeni 2:0. Sparta próbowała odmienić coś w swojej grze, ale tego dnia niewiele jej wychodziło. Dodatkowo też tylko 45 minut zagrał Mariusz Szyszka, któremu wyjście na drugą część uniemożliwiła kontuzja. W ogóle nie mogli wystąpić w tym spotkaniu: Brauza, Bukowski oraz Cyranek. Jedyną klarowniejszą szansą były rzuty wolne, ale nie przyniosły one żadnego efektu bramkowego.

Tarnovia Tarnowo Podgórne - MKS Sparta Oborniki 2:0(1:0)

Skład Sparty: Wosicki – Muszyński, Radziwołek, Szyszka ( 46 min Napierała), Michałowski, Lech ( 72 min Krzyżanowski), Kaźmierczak, Maciejewski, Prybiński ( 68 min Lizewicz), Bejma, Panowicz

A już dziś o 17:00 Sparta spróbuje odczarować własny stadion. O tej godzinie będzie podejmować zespół Mieszka Gniezno. W rundzie jesiennej drużyny podzieliły się punktami po remisie 1:1. Po ostatniej kolejce w lepszych humorach są piłkarze Mieszka, którzy wygrali w Mosinie 2:0. Zapraszamy do wspieranie dopingiem zespołu Sparty.

Warta Międzychód jest pierwszym rywalem MKS Sparta Oborniki w sezonie 2024/2025.
Paweł Jankowski zagra w nowym sezonie w MKS Sparta Oborniki.
Sparta Oborniki wygrała z Leśnikiem Margonin 9:0. To było pożegnanie z sezonem 2023/2024.
Warta Międzychód pokonała Spartę Oborniki 3:2. Gospodarze pokazali ogromną wolę walki.
Walcząca o utrzymanie w V lidze Sparta Oborniki w sobotę zainkasowała ważne 3 punkty.
Sparta Oborniki oficjalnie poinformowała o utworzeniu drugiego zespołu. Znane jest też nazwisko trenera.
Sparta Oborniki wygrała wyjazdowe spotkanie z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski.