fbpx

Wysokie zwycięstwo Sparty (film)

Wysokie zwycięstwo Sparty

Aż 4:0 pokonali w pierwszym wiosennym meczu u siebie piłkarze nożni Sparty Oborniki Wełnę Skoki. Początek meczu nie zapowiadał tak wysokiego zwycięstwa, bowiem goście, którzy bronią się przed spadkiem z IV ligi grali bardzo mądrze w defensywie. Oborniczanie od początku grali dużo piłkę i starali się kontrolować przebieg sytuacji.

W 13 min meczu Sparta przeprowadziła groźną kontrę, po której jeden z obrońców Wełny interweniował w polu karnym ręką. Sędzia główny tego spotkania nie miał innego wyjścia jak podyktować rzut karny. Pewnym egzekutorem jedenastki okazał się kapitan Sparty Maciej Brauza, a oborniczanie od 14 min meczu prowadzili 1:0. W 18 min meczu po kolejnej szybkiej akcji tuż przed polem karnym faulowany był Panowicz. Wykonawcą tym razem rzutu wolnego był ponownie Brauza, jednak tym razem jego uderzenie nie mogło zaskoczyć bramkarza gości. Do końca pierwszej połowy Sparta próbowała atakować, lecz kolejne akcje Bukowskiego, czy Prybińskiego nie przyniosły zmiany wyniku. Drugą połowę odważnie rozpoczęli goście, jednak ich ataki szybko rozbijali obrońcy Sparty.

Oborniczanie groźnie zaatakowali w 52 min meczu, kiedy to błąd obrońców wykorzystał Bukowski, który wywalczył tylko rzut rożny. W 55 min meczu najpierw Prybiński wbiegł w pole karne, jednak zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału i goście wybili piłkę na rzut rożny, a minutę później bramkarza Wełny sprawdził Maciejewski. W 59 min meczu kibice zobaczyli drugą bramkę dla Sparty. Po kolejnej szybkiej i dobrej akcji, Panowicz zagrał do wbiegającego w pole karne Kaźmierczaka, który pewnym strzałem pokonał bramkarza ze Skoków. W 76 min meczu Sparta podwyższyła na 3:0. Dobrze dysponowany tego dnia Bukowski otrzymał podanie od Lecha i uderzył w samo okienko bramki gości. W 86 min meczu wynik spotkania ustalił Lech. Pomocnik Sparty otrzymał piłkę będąc z boku pola karnego i tak ją uderzył, że wpadła ona za kołnierz interweniującego bramkarza Wełny, który liczył na dośrodkowanie.

Więcej zdjęć w galerii ->

Pierwsza wiosenne wygrana przed własną publicznością, a druga tej wiosny pozwoliła oborniczanom awansować na szóste miejsce w tabeli. W już w środę 24 kwietnia Sparta podejmie u siebie Zjednoczonych Trzemeszno. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17.30

Skład Sparty: Wosicki – Michałowski, Szyszka, Radziwołek, Maciejewski ( 83 min Kopaniarz), Maźmierczak ( 74 min Bejma), Cyranek, Brauza, Prybiński ( 67 min Lech), Bukowski, Panowicz (77 min Napierała)

Bramki dla Sparty:

14 min – Brauza – 1:0 (K)

59 min – Kaźmierczak – 2:0

76 min – Bukowski – 3:0

86 min – Lech – 4:0

Żółta kartka dla Sparty: Radziwołek