fbpx

Cenna wygrana Sparty w Kostrzynie

W sobotę 13 kwietnia piłkarze nożni Sparty Oborniki rozegrali pierwszy wiosenny mecz ligowy. Rywalem oborniczan była walcząca o awans do III ligi Lechia Kostrzyn. Po zaciętym i emocjonującym spotkaniu, Sparta pokonała rywala na jego terenie 2:1.

Podopieczni trenera Mariusza Drewicza liczyli na ciężkie spotkanie, tym bardziej, że jesienią pokonali wysoko Lechię w Obornikach. Mecz rozpoczął się od dobrej gry Sparty. Już w 12 min meczu groźnie na bramkę gospodarzy uderzał Panowicz. W 22 min meczu ponownie Panowicz zagroził bramce Lechii, lecz nadal nieskutecznie. W 25 min meczu oborniczanie objęli prowadzenie. Po szybkiej kontrze i dwójkowej akcji Panowicz – Cyranek, Panowicz będąc sam na sam z bramkarzem gospodarzy zdobył bramkę dla Sparty. W 30 min meczu ponownie groźną kontrę przeprowadziła Sparta. Brauza zagrał na wolne pole do Prybińskiego, ten dośrodkował w pole karne, a tam niecelnie uderzał Muszyński. W 43 min meczu oborniczanie zdobyli drugą bramkę. Po rzucie wolnym podyktowanym za faul na Kaźmierczaku, Brauza dośrodkował mocną piłkę w pole karne, do której najwyżej wyskoczył Radziwołek, pokonując bramkarza Lechii.

Drugie 45 min meczu ponownie dobrze rozpoczęli oborniczanie. W 47 min meczu Bukowski po szybkiej kontrze uderzył na bramkę drużyny z Kostrzyna ale zbyt lekko. W 52 min meczu bramkarza gospodarzy sprawdził Brauza. W 60 min meczu kolejna groźna kontra Sparty, lecz tym razem Prybiński zamiast uderzać, wdał się w niepotrzebny drybling. W 81 min meczu gospodarze po błędzie w obronie zdobyli bramkę dającą im jeszcze szansę na remis. Końcówka meczu była bardzo emocjonująca, bowiem gospodarze chcieli za wszelką cenę wyrównać, a oborniczanie bronili jednobramkowej przewagi. Mimo iż sędzia główny przedłużył spotkanie o 4 min i pokazał aż pięć żółtych kartek zawodnikom Sparty, to oborniczanie wygrali przywożąc do Obornik 3 cenne punkty.

Skład Sparty: Wosicki – Michałowski, Szyszka, Radziwołek, Muszyński, Kaźmierczak ( 82 min Kopaniarz), Cyranek, Brauza, Prybiński ( 77 min Lech), Bukowski (86 min Lizewicz), Panowicz ( 67 min Daniel)

Bramki dla Sparty:

25 min – Panowicz – 1:0

43 min – Radziwołek – 2:0

Żółte kartki dla Sparty: Wosicki, Muszyński, Cyranek, Brauza, Prybiński