fbpx

Ostatni sparing Sparty Oborniki?

To już trzecia wiosenna kolejka spotkań o mistrzostwo IV ligi, która z powodu warunków atmosferycznych została przełożona. Dlatego piłkarze Sparty Oborniki rozegrali kolejny miejmy nadzieję, że już ostatni tej wiosny mecz sparingowy.Rywalem oborniczan był inny zespół z IV ligi Leśnik Margonin.

Spotkanie rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Wągrowcu toczyło się w dobrym tempie. Oba zespoły stworzyły sobie kilka sytuacji bramkowych, jednak to oborniczanie pokonali swojego rywala 3:0. Już w 5 min meczu Brauza uderzał na bramkę jednak niecelnie. W 8 min meczu po faulu na Bukowskim sędzia podyktował rzut wolny na 17 metrze od bramki. Piłkę mocno uderzył Brauza i Sparta objęła prowadzenie. Zawodnicy Leśnika próbowali groźnie kontrować, jednak ich ataki kończyły się albo na obrońcach Sparty, albo na bramkarzu. Jeszcze przed końcem pierwszej połowy podwyższyć mógł Brauza jednak przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem.

Druga połowa rozpoczęła się dobrze dla oborniczan. W 51 min meczu Sparta przeprowadziła groźną kontrę. Brauza zagrał do boku do Prybińskiego, a ten przedłużył piłkę Panowiczowi. Ten ostatni znalazł w polu karnym dobrze ustawionego Kaźmierczaka, który zdobył drugą bramkę dla Sparty. W 72 min meczu ponowie dał o sobie znać duet Panowicz – Kaźmierczak, pierwszy zagrywał, a drugi ponownie pokonał bramkarza Leśnika podwyższając wynik spotkania na 3:0. Tuż przed końcem meczu przed szansą podwyższenia wyniku stanął Daniel, jednak nie pokonał bramkarza z Margonina. Oborniczanie w ostatnim sparingu przed rundą wiosenną pokonali Leśnika 3:0, prezentując dojrzalszy futbol. Miejmy nadzieję, że w sobotę rozpocznie się liga, a Sparta potwierdzi, że jest dobrze przygotowana do sezonu.

Sparta Oborniki – Leśnik Maronin – 3:0

Skład: Wosicki ( 46 min Konowalski) – Maciejewski, Radziwołek ( 60 min Kopaniarz), Muszyński ( 60 min Szyszka) Michałowski ( 60 min Krzyżanowski), Brauza ( 60 min Polarczyk), Cyranek, Prybiński ( 52 min Lizewicz), Kaźmierczak, Bukowski ( 46 min Daniel), Panowicz

Bramki dla Sparty:

8 min – Brauza – 1:0

51 min – Kaźmierczak – 2:0

72 min Kaźmierczak – 3:0