fbpx

Sparta Oborniki gotowa do rundy wiosennej

Sparta Oborniki gotowa do rundy wiosennejW dniu wczorajszym piłkarze nożni Sparty Oborniki mieli rozegrać pierwszy mecz rundy wiosennej. Warunki atmosferyczne spowodowały, że pierwsze mecze IV ligi zostały przez WZPN przełożone na czerwiec.

W przerwie zimowej z drużyny odszedł Jakub Paździerski. Jego nową drużyną została Sparta z Szamotuł. "Paździor" grał w Obornikach w sezonie 2009/10 i powrócił na Objezierską w 2012r. Do Orkanu Objezierze wypożyczony został natomiast Radosław Cegielski.

Drużynę zasiliło 3 zawodników. Z wypożyczeń wrócili: Kacper Kopaniarz i Paweł Polarczyk. Ten pierwszy, środkowy obrońca, powrócił z Orkanu Objezierze. Polarczyk natomiast grał w lubońskiej Stelli.

Zupełnie nową postacią w drużynie Sparty jest Fevour Gariga. 24-letni Nigeryjczyk to ofensywny zawodnik, który ostatnio grał w Victorii Częstochowa (III liga). Umowę z piłkarzem podpisano w minionym tygodniu. Nigeryjczyka będzie można zobaczyć w przyszły weekend w meczu ligowym we Wróblewie. Jeśli kolejka zostanie odwołana to wówczas Sparta rozegra mecz towarzyski w Wągrowcu z Koroną Stróżewo.