fbpx

W końcu wygrana obornickiej Sparty

W sobotę piłkarze Sparty Oborniki przygotowując się do rundy rewanżowej sezonu 2012/2013 rozegrali kolejny mecz sparingowy, a pierwszy w Obornikach. Rywalem oborniczan był zespół poznańskiej klasy okręgowej KS Łopuchowo.

Mecz rozpoczął się nie pomyśli Sparty, która mimo kilku dogodnych sytuacji m.in. Napierały i Prybińskiego nie potrafiła strzelić bramki. W 24 min meczu to goście wykorzystali nieporozumienie środkowych obrońców i złe ustawienie bocznego obrońcy i objęli prowadzenie. W 35 min meczu na bramkę uderzał Brauza, ale zbyt słabo. Pierwsza połowa zakończyła się zatem prowadzeniem gości.

Drugie 45 min meczu należało jednak do oborniczan. W 52 min meczu rzut wolny wykonywał Napierała, a bramkę dającą wyrównanie zdobył zawodnik testowany. W 55 min meczu zawodnik testowany został sfaulowany w polu karnym i Napierała z rzutu karnego pokonując bramkarza wyprowadził Spartę na prowadzenie 2:1. W 64 min meczu Sparta przeprowadziła szybką kontrę, a bramkarza pokonał Lech podwyższając wynik na 3:1. W 71 min meczu ponownie w polu karnym pada faulowany zawodnik testowany i Napierała po raz drugi z rzutu karnego pokonuje bramkarza Łopuchowa. W 88 min meczu na 5:1 podwyższa Lizewicz, który wykorzystał dobre podanie na wolne pole od zawodnika testowanego. Kropkę na „i” ustalając wynika na 6:1 postawił zawodnik testowany wykorzystując podanie od Lizewicza.

Skład Sparty: Wosicki (74 min Konowalski) – Maciejewski (60 min Muszyński), Kopaniarz (46 min Radziwołek), Daniel, Michałowski (74 min Krzyżanowski), Testowany, Brauza ( 46 min Testowany), Cyranek, Napierała, Prybiński ( 46 min Lech), Bukowski ( 66 min Lizewicz)

Bramki dla Sparty:

52 min – Testowany – 1:1

55 min – Napierała – 2:1

64 min – Lech – 3:1

71 min – Napierała – 4:1

88 min – Lizewicz – 5:1

90 min – Testowany – 6:1