Sparta Oborniki nadal bez wygranej w sparingach

| K. Nowacki | Sparta Oborniki - piłka nożna

W swoim kolejnym meczu przed rundą wiosenną piłkarze nożni Sparty Oborniki, po przeciętnej grze przegrali z Kotwicą Kórnik 0:1. Spotkanie rozgrywane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Wągrowcu nie było porywające, a po z żadnym z zespołów nie było widać że chce wygrać.

Oborniczanie, którzy grają w wyższej lidze niż Kotwica zaczęli mecz dość odważnie, jednak bez większego pomysłu na grę. Ataki Sparty kończyły się na 20 metrze przed bramką drużyny z Kórnika. W 22 min meczu po pierwszej dobrze przygotowanej akcji ofensywnej w poprzeczkę trafił Napierała. W 44 min meczu ponownie przed szansą stanął Napierała, który będąc na dziesiątym metrze przed bramkarzem zmarnował dobrą akcję przeprowadzoną prawym skrzydłem. W drugiej połowie gra nie uległa zmianie, co więcej w 54 min meczu błąd popełnił środkowy obrońca Sparty, a Kotwica objęła prowadzenie. Sparta nie potrafiła wyrównać, mimo iż do końca meczu było sporo czasu. Porażka w kolejnym sparingu nie jest niepokojąca, ale styl gry oraz taktyka rozgrywanego kolejnego sparingu pozostawia wiele do życzenia.

Skład Sparty:

I połowa: Wosicki – Kopaniarz, Radziwołek, Michałowski, Zawodnik Testowany, Brauza, Kaźmierczak, Lech, Prybiński, Daniel, Napierała

II połowa: Wosicki ( 66 min Jankowski) – Maciejewski, Muszyński, Michałowski, Zawodnik Testowany, Brauza (66 min Kaźmierczak), Bukowski, Lech (70 min Daniel), Cegielski, Napierała

Warta Międzychód jest pierwszym rywalem MKS Sparta Oborniki w sezonie 2024/2025.
Paweł Jankowski zagra w nowym sezonie w MKS Sparta Oborniki.
Sparta Oborniki wygrała z Leśnikiem Margonin 9:0. To było pożegnanie z sezonem 2023/2024.
Warta Międzychód pokonała Spartę Oborniki 3:2. Gospodarze pokazali ogromną wolę walki.
Walcząca o utrzymanie w V lidze Sparta Oborniki w sobotę zainkasowała ważne 3 punkty.
Sparta Oborniki oficjalnie poinformowała o utworzeniu drugiego zespołu. Znane jest też nazwisko trenera.
Sparta Oborniki wygrała wyjazdowe spotkanie z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski.