fbpx

Kontuzje w zespole piłkarzy obornickiej Sparty

Drużyna Mariusza Drewicza intensywnie przygotowuje się do spotkań rundy wiosennej. Niestety pojawiły się kontuzje.

Sparta Oborniki rozegrała już kilka sparingów. Wykorzystuje do tego celu boiska ze sztuczną nawierzchnią w Poznaniu i przede wszystkim w Wągrowcu. W dotychczas rozegranych meczach nie udało się odnieść żadnego zwycięstwa. Tak jak w drugiej części rundy jesiennej można było mieć wiele zastrzeżeń do formacji obronnej, tak na razie niewiele się w tym elemencie zmieniło. Jeśli nawet obrona potrafi się w meczu zmobilizować to cały czas jest problem jednak z napastnikami. Być może to się zmieni wkrótce (Sorokulski).

Do Sparty Szamotuły miał odejść Jakub Paździerski, ale na razie wszystko rozbija się o pieniądze. Oborniczanie musieli zapłacić za tego zawodnika Lechowi Poznań stąd też oczekują podobnego ruchu ze strony swojej imienniczki. Wydaje się to coraz mniej prawdopodobne.

Z Wartą Poznań trenował Rafał Napierała. Zagrał m.in. kwadrans w meczu przeciwko Kolejorzowi, ale raczej nic z tego transferu nie będzie. We wtorek zawodnik zgłosił się z powrotem w klubie z Objezierskiej.

W weekend Sparta rozegra kolejny sparing w Wągrowcu. Niestety trenerowi w przygotowaniach przeszkadzają coraz częstsze kontuzje graczy.