Warta Międzychód wygrała w Obornikach

| Łukasz | Sparta Oborniki - piłka nożna

Warta Międzychód pokonała Spartę Oborniki 3:2. Gospodarze pokazali ogromną wolę walki.

Spartanie ciągle walczą o utrzymanie się w V lidze. Do tego celu potrzebne są punkty, które muszą zdobywać w każdym meczu bez względu na to, z kim rozgrywają swoje spotkania. W sobotę 8 czerwca w Obornikach gościła Warta Międzychód. W pierwszej części gry goście zdobyli 2 bramki. Ich zdobywcą był Oskar Kluj w 25 i 30 minucie spotkania.

Po przerwie to ambitna pogoń gospodarzy. Najpierw w 50 minucie Mikołaj Pauś zdobył bramkę kontaktową, a asystował mu Patryk Pacholski. 10 minut później na stadionie zapanowała euforia po wyrównującym golu Marcina Łażewskiego.

Do końca spotkania trwała walka o zdobycie decydującej bramki. Niestety dla Sparty tego dnia w świetnej formie znajdował się Oskar Kluj, który po raz trzeci umieścił piłkę w bramce Kacpra Geiera. Choć była to 88 minuta gospodarzom nie udało się doprowadzić drugi raz do wyrównania. 3 punkty pojechały do Międzychodu.

Sparta Oborniki - Warta Międzychód 2:3(0:2)

Pauś, Łażewski - Kluj 3

Następne spotkanie MKS zagra 15 czerwca w Kobylnicy. Rywalem będzie wicelider, tj. Piast.

Warta Międzychód jest pierwszym rywalem MKS Sparta Oborniki w sezonie 2024/2025.
Paweł Jankowski zagra w nowym sezonie w MKS Sparta Oborniki.
Sparta Oborniki wygrała z Leśnikiem Margonin 9:0. To było pożegnanie z sezonem 2023/2024.
Walcząca o utrzymanie w V lidze Sparta Oborniki w sobotę zainkasowała ważne 3 punkty.
Sparta Oborniki oficjalnie poinformowała o utworzeniu drugiego zespołu. Znane jest też nazwisko trenera.
Sparta Oborniki wygrała wyjazdowe spotkanie z Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski.
W Obornikach w derbowym spotkaniu Spart zanotowano bezbramkowy remis.