fbpx

Przegrali w Czarnkowie

Pięć żółtych kartek i jedna czerwona, to dorobek piłkarzy Sparty Oborniki, którzy w sobotę przegrali ostatni mecz rundy jesiennej z Notecią Czarnków 1:0. Przed spotkaniem to oborniczanie byli faworytem tego meczu, bowiem w ligowej tabeli zajmowali miejsce dużo wyższe niż zespół z Czarnkowa. Boisko jednak zweryfikowało wszystko, pokazując że w tej lidze nie ma zespołów słabych, a o każdy punkt trzeba po prostu walczyć.

Sparta rozpoczęła spotkanie bardzo spokojnie, jednak potrafiąc sobie stworzyć kilka sytuacji bramkowych. W 3 min meczu Brauza zagrał piłkę do Bejmy, ten uderzył na bramkę jednak zbyt słabo. W 5 min meczu na strzał zdecydował się Brauza, jednak bramkarz bez problemów złapał piłkę. Gospodarze ograniczyli się do grania długich piłek na silnych fizycznie napastników, z którymi wiele kłopotów mieli obrońcy. W 17 min meczu po rzucie wolnym z boku pola karnego do piłki zagranej w jedenastkę Sparty doszedł zawodnik Noteci, który zdołał ją sobie jeszcze przełożyć i uderzył na bramkę. Piłkę wybił Wosicki, jednak przy dobitce blisko ustawionego przy bramce napastnika z Czarnkowa był już bez szans i gospodarze objęli prowadzenie. W 24 min meczu ponownie groźnie zagrali gospodarze, jednak tym razem Wosicki obronił strzał. Sparta po stracie bramki grała bardzo chaotycznie, wolne wymiany piłek, oraz gra środkiem nie przynosiła żadnych efektów. W 42 min meczu Paździerski zdecydował się na strzał, jednak był on zbyt słaby żeby zaskoczyć bramkarza gospodarzy.

Drugą połowę oborniczanie rozpoczęli z większą agresją. W 47 min meczu po rzucie rożnym piłka trafiła pod nogi Bukowskiego, który uderzył z osiemnastu metrów. Bramkarz gospodarzy z wielkim trudem, ale wybił piłkę na rzut rożny. W 73 min meczu Michałowski z bocznej strefy boiska zgrywa piłkę w pole karne, jednak znajdujący się przed bramkarzem Prybiński nie trafia w piłkę. W 78 min meczu sędzia pokazuje Kaźmierczakowi czerwoną kartkę za faul od tyłu. Pomocnik Sparty przewrócił bowiem na ziemię zawodnika Noteci, który wychodził na czystą sytuacją bramkową. Grająca w osłabieniu drużyna z Obornik coś tam próbowała grać, jednak bardzo wolno, schematycznie i bez wiary w zwycięstwo. W 87 min meczu na bramkę gospodarzy uderza jeszcze Cyranek, jednak zbyt słabo.

Sparta przegrywa ostatni mecz tej jesieni po słabym meczu 1:0. Przed drużyną z Obornik jeszcze prawdopodobnie jedno spotkanie za tydzień, rozegrane awansem z rundy rewanżowej. Oborniczanie zmierzą się z Leśnikiem Margonin i miejmy nadzieję, że zagrają lepiej niż w sobotnim meczu w Czarnkowie.

Skład Sparty: Wosicki – Michałowski, Siemiński, Maciejewski, Daniel, Brauza, Bejma (46 min Prybiński), Cyranek, Paździerski ( 85 min Panowicz), Bukowski ( 63 min Muszyński), Kaźmierczak

Żółte kartki dla Sparty: Siemiński, Maciejewski, Bejma, Brauza, Muszyński

Czerwona kartka dla Sparty: Kaźmierczak